Küçük Prens Yeniden Aramızda!


Küçük Prens zaten hep bizimleydi. O, içimizdeki çocuktu. 1943’te yayımlandığı ve Türkçe’ye çevrildiği günden beri Küçük Prens’in gezegeninde konakladık biz. Çiçeğine baktık, birlikte uzayı seyrettik, öğütlerini dinledik. Çocuk olalım olmayalım biz onu çok sevdik. Çünkü bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasına baktı. Bize çocuk olmayı hatırlattı. Şimdi O; gri, turuncu ve mavi renklerdeki özel baskısıyla, yine Cemal Süreya ve Tomris Uyar çevirisiyle ve Can Çocuk Yayınları etiketiyle yeniden raflarda. Her çocuğun ve büyüğün okuması gereken, hayal gücü yüksek, mesajları boyundan büyük bir kitap “Küçük Prens”. Antoine de Saint-Exupery’nin şaheseri. Eğer şimdiye kadar Küçük Prens’in gezegenine hiç gitmediysen işte sana onun dünyasını tanıman için fırsat. Eğer daha önce o gezegene gittiysen sana da tekrar uğraman için bir fırsat. Ama yüreğinle bak! Kitabın tanıtım bülteninde de belirtildiği gibi:
“Hoşça git,” dedi tilki. “Vereceğim sır çok basit:
İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir.
Gerçeğin mayası gözle görülmez.”
Küçük Prens unutmamak için tekrarladı:
“Gerçeğin mayası gözle görülmez.”Yorumlar

 1. Çok güzel görünüyorlar, her kitaplıkta olması gereken bir kitap :)

  YanıtlaSil
 2. Severek okuduğum bir kitaptı. Bu baskısı da eminim güzeldir. Emeğinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 3. Küçük Prens o qədər çox qarşıma çıxır ki... Gözəl kəlamlardan ibarət bir əsər olduğu aydındır. Mən balaca ikən oxumamışam. Ona görə də oxumaq istədiyim kitablar arasındadır. Çoox təşəkkürlər xatırlatdığınız üçün. Həm bizim oğlanlara da oxudaram bəlkə. Sevgilər.

  YanıtlaSil
 4. Küçük Prensli her şeyi toplayıp bir Küçük Prens koleksiyonu yapası geliyor insanın muhteşemlerr <3

  YanıtlaSil
 5. Baskısı çok güzel olmuş :) Baskı için tekrar okuyabilirim gibi :))

  YanıtlaSil
 6. Çocukların da, yetişkinlerin de okımaktan keyif alacakları haysts katkısı olan ne güzel bir ktaptır o. Yeni baskısı da çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
 7. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim ♡♡♡

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar