Ana içeriğe atla

Firûze ile Dost


Herkese merhaba demek istiyorum. Merhaba güzel insanlar,merhaba güzel ülkem,merhaba dünya...
Bilenler biliyorlar Gökkuşağı Gazetesinde yazarlık yapmaktayım. Gazetemizin ocak ayı itibariyle ikinci sayısı çoktan çıktı :)
Amacı sadece edebiyat,kültür ve sanat olan gazetemize desteklerinizi bekliyoruz
canlar ♡☆♡☆♡
İnşallah yakında çok daha kolay ulaşabileceksiniz gazetemize ama şimdilik nerelerden ulaşabileceğinizi öğrenmek için bu gönderinin altına yorum bırakabilirsiniz yahut gokkusagigazetesi@hotmail.com adresine mail atarak öğrenebilirsiniz.
Veya hiç olmadı @gokkusagigzt isimli instagram hesabına mesaj atıp öğrenin :) 
Bu ay ki sayıda yer alan yazımı sizlerle de paylaşmak istedim. 
Bakalım beğenecek misiniz? Sözü daha fazla uzatmadan yazımı buraya bırakıyorum... 
●●●Sevgiler ♡♡♡♤

"Sanki köşe başlarında seni üzmek için bekliyorlar değil mi?" dedi dost.
Evet dedi Firûze... Her konuştuğu cümle ile yarasına bir buse konduruyordu sanki dost. Nasıl da iyi biliyordu Firûze'yi ve O'na dair her şeyi. Dostun ellerini tuttuğunda sıcacık bir his kaplardı her defasında içini. Gözlerine baktığında huzur bulurdu Firûze. Sanki motorları maviliklere sürer gibi...Dostun Saçları bütün umutsuzluklara inat yeniden doğan güneş gibi parlardı yüreğine. Dost hep Firûze'nin yaralarından öperdi. Nasıl bu kadar iyi anlıyordu kendisini?Bazen hayret ederdi Firûze. Düşününce anlardı aynı acılara tesadüf ettiklerini. Ne önemi vardı nereli olduklarının,nerede yaşadıklarının,kim olduklarının? Onlar suretten sirete geçmişlerdi çoktan. Her gece aynı yerde buluşup birbirlerinin yaralarından öperlerdi Firûze ile Dost.
Ve her gece aynı göğün altında yükselirdi dilekleri semâya...

Yorumlar

 1. Çok güzel olmuş bir yazı olmuş gerçekten yüreğine kalemine sağlık canım benim hem senin hemde gazetenin yolu bahtı açık olsun inşallah senin de başarıların daim olsun güzel yüreklim sevgiler ❤❤😊😘

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel yüreklere dokunan satırlar bunlar. Kaleminize,yüreğinize sağlık.:) Elbette destek oluruz gazeteye. Nerelerden temin edebileceğimizi bildirin yeter.Yolunuz açık olsun.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. ivit güzelmiş ki yazın. buluruz ki yakında o zaman nasıl olsaaaaaa :) şimdilik postayla gönderiyonuz o zaman demek kii :)

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel bir yola girmişsiniz.Daim olsun dilerim. Sizin de kaleminize kuvvet. Gazeteye ulaşmak isterim tabii ki. Hatta mümkünse zaman zaman yazmak da güzel olurdu.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…