Ana içeriğe atla

Yeni iş yeni heyecan


Herkese merhabalar,
Sizlere yeni ve ilk iş deneyimimden bahsetmek istiyorum :) Yana yana iş aradığımı bir çoğunuz okumuştu daha önceki postlarımda. Bu haberi sizlerle paylaşmadan yapamadım :)

Öğretmen olduğumu bilmeyenler varsa öğrenmiş olsunlar :)) Özel bir kreş de çalışıyorum artık. Mini mini öğrencilerim var çok tatlılar ♡♡♡

Bu miniklere hem ingilizce hem de değerler eğitimi veriyorum. Umarım onlar için faydalı bir öğretmen olurum. Geleceğimizin mirasçısı çocuklarımız işlenmemiş bir elmas gibiler. Hepsi birbirinden kıymetli ve değerliler. Yaşanabilir bir dünya için miniklerimize sorumluluklarını iyi öğretmeli ve doğa,hayvan,insan sevgisini iyi aşılamamız gerektiğini düşünüyorum. Neticede bugünün küçükleri yarının büyükleri olacaklar♡

SEVGIYLE KALIN

Yorumlar

 1. Hayırlı olsun yeni işiniz.Çocuklarla çalışmak eminim çok zevklidir. Darısı tüm işsizlerin başına.:)

  YanıtlaSil
 2. Hayırlı olsun inşaAllah. Kutsal bir meslek öğretmenlik geleceğimiz sizlere emanet. Umarım tüm iş arayan arkadaşlarımız en kısa sürede hayırlı bir iş bulurlar. Sevgiyle kal...

  YanıtlaSil
 3. Hayırlı olsun.. Çok değerli bir mesleğe sahipsiniz ne mutlu size. 🤗

  YanıtlaSil
 4. Hayırlı olsun, çocuklar bakalım nasıl yansıyacak hayatınıza? Bol gülümseme başta, güzelliklerle dolu yeni bir dönem olsun inşaallah.

  YanıtlaSil
 5. Hayırlı olsunn, her daim huzurlu ve keyifli olur umarım. :)

  YanıtlaSil
 6. KPSS mağduru olarak darısı başıma inşallah diyim :)) Vallaha hayırlı osun! Ne güzel şey öğretmen olmak.. Hele gelecek nesle ışık tutacak olan çocukara meşale olmak!

  YanıtlaSil
 7. Senden daha iyi öğretmen olur mu valla öğrencin olmayı çok isterdim.Çok şanslı o bücürler.Senin emeğin geçecek onlara ver yarınların büyük adamları olacaklar.Allah razı olsun senden güzellik.

  YanıtlaSil
 8. Senin adına çok sevindiğimi söylemek isterim dostum. Başarılar dilerim. Umarım bu iş sana mutluluk getirmiştir. Sağlıcakla kal ;)

  YanıtlaSil
 9. Hayırlı uğurlu olsun canım benim biraz geç oldu ama kusura bakma senin adına çok mutlu oldum minik öğrencilerine keyifli güzel günleriniz olsun inşallah öğretmenim 😊😘💐

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…