Ana içeriğe atla

KAPLUMBAĞALAR NEDEN UZUN ÖMÜR SÜRER?

kaplumbağa tumblr ile ilgili görsel sonucu

KAPLUMBAĞALAR NEDEN UZUN ÖMÜR SÜRER BİLİR MİSİN?
 DİYE SORMUŞLAR...
TESLİM OLMUŞLAR DA ONDAN.
SADE YOLUNU YÜRÜR ACELESİ YOK, İHTİRASI YOK. EE İHTİRAS OLMAYANDA VAKİT BOLLANIR.HIRS DARALTIR.HEM VAKTİ DARALTIR HEM YÜREĞİ.NE DER ERENLER''HIRS SEBEBİ ASALETTİR''
NE DEMEK BU?
HIRS İNSANI ÇÜRÜTÜR.
ÇÜRÜR MÜ İNSAN?... ÇÜRÜR ELBET HIRS ÇÜRÜTÜR. DEĞİL Mİ Kİ HER ŞEYİN HIRSI VAR; PARA HIRSI ,İKTİDAR HIRSI, KADIN HIRSI,MAKAM HIRSI , POST HIRSI, DOST HIRSI...insan DENEN BU VARLIK NEFS SAHİBİDİR. NEFS İNSANIN HIRSLARININ TOPLAMIDIR.HELE BİR TESLİM OL,
SEN NE KADAR KARAR KILSANDA KARAR ÜSTÜNDE BİR KARAR VAR. TESLİM OL HUZUR BUL. TESLİM OLMAYAN DURULMAZ.DURULMAYAN HUZUR BULUR MU? BULSA İDİ KAPLUMBAĞALAR DEĞİL, İNSAN SÜRER İDİ BU ÖMRÜ......
♡♡♡♡♡♡♡
ÖYLE GÜZEL BİR KISSADAN HİSSE Kİ ALANA VE ANLAYANA☆
"TAPDUK EMRE"

Yorumlar

 1. Hırslarımız peşinde koşarken kendimizi çok yıpratıyoruz gerçekten :)

  YanıtlaSil
 2. Hırs hasarettir.. Sık sık telkin ederim kendime, hırs hasar verir ama azim ataletten kurtarıyor. Bir de hırsımıza hız eklendi, yavaşlayıp teslimiyeti arttırmak gerek o zaman.
  Kıssadan hisselere hep ihtiyaç var, sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Çoğumuzun vicdanının bas bas bağırdığı ama nefsimizin susturduğu gerçekler. Teşekkür ederim bir kez daha düşündürdüğünüz için.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…