Ana içeriğe atla

Hayat Akıp Gidiyor


Özledim buraları,sizleri doğrusu..
Daha önceleri evlilik Arefesi nedeniyle bir hayli yoğun olduğumdan çok fazla zaman ayıramıyordum buralara. Şimdide yeni evlenmiş olduğumdan dolayı davetten davete koşuyorum.  Hiç bir zaman pembik,kurdele ile sunumlar yapan,kocişini anlatıp duran bir gelin olmadım olamam da ama yemek davetlerine de Hayır diyemem tabiki :) Eşimin akrabaları ile kaynaşma fırsatı oluyor bu davetler...
Bi yandan iş arıyorum( Arapça öğretmeni için uygun iş bilenler yoruma yazsın ☺),ev de koşturuyorum derken insan bir türlü içini dökemiyor Şuralara :(
Yazmaya,okumaya şiire,edebiyata sevdalı birisi olarak zoruma gidiyor bunlar ama ah bu hayat telaşesi dediğimiz şey yok mu! Kimi zaman büsbütün insanı kendinden bile kopariyor. Lakin tek kullandığım sosyal medya hesabı olan instagram da buraya göre birazcık daha aktifim. Anlık hikayeleri ve fotoğrafları orada paylaşmak daha hızlı ve pratik oluyor. Beni takip etmeyip de takip etmek isteyen var ise,Nerede ne yapıyor bir bakalım diyenler varsa sizi orada bekliyor olacağım ☺
İnstagram hesabimi buraya bırakıyorum gelmek isteyenler için :)

Bu arada bir youtube kanalımda var hatirlatayim dedim. Şiirlerimi okuyup paylaşıyorum...

Bu akşam yine bir davet var oraya gideceğim. Böyle bi yaşamdan bir şiir çıkar mı bilinmez ama ilham geldikçe yazmaya devam edeceğim ☺
KUCAK DOLUSU SEVGİLER❤

Yorumlar

 1. Hahahaaaa sen bu koşturmaya bir de çocuk ekle bakalım :) Süper eğlenceli oluyor o zaman koşturmalar :)

  YanıtlaSil
 2. Biz de özlemiştik sizi. İnsanın hayatında telaşeler hiç bitmiyor.Koşturmacalarımız olsun da yeterki ağız tadımız bozulmasın.Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Yeşimle Her Telden: Yaa düşünmek istemiyorum :D :D
  Ebemkuşağı:Ne güzel söylediniz amin amin amin :) Rabbim böyle telaşlar sıkıntılar versin. Bin şükür halimize :)
  Öpüyorum ikinizide ❤

  YanıtlaSil
 4. ahhh Berika'm biz seni daha çok özledik. Her şey düzene binince bekliyoruz yazılarını. Meraklardayız.

  YanıtlaSil
 5. Tatlı koşuşturmalar bunlar olsa gerek :)) Huzurun eksilmesin..

  YanıtlaSil
 6. instada keyifle izliyom seni yaaa :) baksana, internette arapça çeviri için de bir araştırma yapsana, çeviri şirketlerine forumlara filan yaz yanii, iş bulabilirsin, çeviri işi, belkilim :)

  YanıtlaSil
 7. Deepciğim teşekkür ederim :) Bu önerini hemen dikkate alacağım ❤

  YanıtlaSil
 8. Tatlı telaşeler bunlar.. Bu günlerin de tadını çıkar.. Hayat hep güzel şeyler getirsin. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 9. güzel keyifli telaşeler tadını keyfini çıkar canım benim Rabbım sana güzellikler nasip etsin inşallah Dilerim gönlüne göre iş bulursun inşallah canım benim seviyorum seni sevgiler :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…