Ana içeriğe atla

Nerelerdeydin?


Merhabalar;
Sevgili okur bir süredir sizlerle bu platformda bir araya gelemedik. Malum düğünüm vardı sonrasında balayı derken  yazmaya fırsat bulamadım. Kendimi yazmayınca eksik hissedenlerdenim,yazdıkça hafifliyorum ve kendimi buluyorum sanki :)

Yediğin içtiğin senin olsun,balayında nereye gittin gelin hanım diyenleriniz varsa biraz bahsedeyim değil mi? :)
Eşimle balayı için tercihimiz Güzel atlar diyarı Kapadokya oldu. Bir çok ülke ve şehir düşündük ama en sonunda burada karar kıldık. iyi ki gitmişiz dediğimiz bir tatil oldu doğrusu. Aksaray'a bağlı Güzelyurt(Gelveri) ilçesinde  muhteşem bir konakta misafir olduk. Ortam son derece doğal ve tarih doluydu.
Yeraltı şehirleri, Roma dönemlerinden kalma kiliseler,evler hepsi çok etkileyiciydi.
Konakladığımız yerde ayarlanılan tur ile Kapadokya bölgesinin her yerini gezdik. 
Ürgüp,Göreme,Avanos,Güvercinlik Vadisi,Ihlara vadisi,Peri Bacaları,Asmalı Konak ve daha neler neler :) Dolu dolu bir tatil oldu. Gezdik;gördük,öğrendik,eğlendik,tat aldık,yaşadık...

Yorumlar

 1. Mutluluklar diliyorum. Balayı için de çok güzel bir yer seçmişsiniz. Benim de görmek istediğim yerlerden biri.
  Sevgiyle kalın. Hep mutlu olun.

  YanıtlaSil
 2. Canm Allah mutlu mesut etsin.Evliliginizi hayrli kılsın insallah 💕😄 kapadokyayi bende cok merak ediyorum.Ama gidemedim hala.Resimler muhtesem ckmis.özellikle parmagnla tuttuguna bayldim 😀

  YanıtlaSil
 3. Mutluluğunuz bir ömür daim olsunn :)) Bize de güzel bir fotoğraf ziyafeti oldu, teşekkürler.. :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de nerelerdesiniz diye merak ediyordum.Meğer Kapadokya tatilindeymişiniz.Size mutluluklar diliyorum.Umarım mutluluğunuz ömür boyu sürer.Bizim de gitmek isteyip de bir türlü gidemediğimiz yer Kapadokya.Şimdi daha da gidesim geldi.:)

  YanıtlaSil
 5. Kapadokya çok güzel ama resimlerde orada kalmak bana nedense biraz ürkütücü geliyor :/

  YanıtlaSil
 6. Tekrar hayırlı olsun!
  Mutluluğunuz daim olsun ve HOŞGELDİN :)))

  YanıtlaSil
 7. Sevgili Berika
  Şeyma ile zamanları anlaşıp mı evlendiniz yav. (okuyucu çok gülüyor) ya kızma nolursun ama hepiniz evleniyorsunuz kıskanıyorum ben yaa.
  Mutluluklar dilerim bir ömür boyu size.

  YanıtlaSil
 8. Kapadokyanı çox duydum mən də və çox maraqlıdır mənim üçün o yerlər. İnşallah Rəbbim gedib görməyi nəsib edər. Gözəl bir yer seçmisiniz. Rəsmlərinlə bir az daha şahid oldum gözəlliyinə. Hələ o Asmalı Konak... Ordamı çəkilmiş? Təsiri hələ də üzərimdə qalan bir dizidir o :) Sevgilər.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…