Ana içeriğe atla

Yeni bir soluk Gökkuşağı Gazetesi

gökkuşağı gazetesi ile ilgili görsel sonucu
Merhabalar;
Sizleri edebiyata dair yepyeni bir gazete ile tanıştırmak istiyorum. Evvela benim tanışma hikayemden bahsedeyim ne dersiniz? 
Bilindiği üzere naçizane şiirler,denemeler,öyküler yazmaya çalışan bir garip insancığım. Bundan dolayı bu alanda daha iyi şeyler başarıp,daha iyi yerlere gelmek istiyorum.Bu istek ve arzularımın had safhada olduğu sıralarda tesadüfen internette karşıma Gökkuşağı Gazetesi çıktı. İletişime geçtim,yazmak istediğimi bildirdim. Blogumu incelediklerini ve beni de bu ailenin içinde görmek istediklerini belirttiler. Çok memnun oldum. Şimdi bu gazetenin yazı işleriyle iştigal etmekteyim aynı zamanda yazdığım yazıları ve şiirleri yayınlayacağım. Sizi de bu güzel gazeteye davet etsem gelir misiniz? Sevgili edebiyat severler okunası güzel şeyler var...
gökkuşağı gazetesi ile ilgili görsel sonucu

İlk paylaştığım şiiri de buraya bırakıyorum haydi buyurun gelin efendim :)
Dileyenler okuyucu köşesi kısmından paylaşılmasını istedikleri yazıları bize yollayabilirler...

GÜZELLİKLE KALIN SEVGİLİ OKUR,VAR OLUN...

gökkuşağı gazetesi ile ilgili görsel sonucu

Yorumlar

 1. Öncelikle senı tebrık ederım berıkacıgım, hayırlı olsun.. Gazeteye de hemen ugrayacagız

  YanıtlaSil
 2. Başarılar dilerim Berika hanım. Sırf sizin hatrınız için uğrayacağım :)

  YanıtlaSil
 3. Davete İcap etmek gerek dimi ama :)) Hayırlı uğurlu olsun inşallah canım benim sevgiler :)

  YanıtlaSil
 4. Ne kadar güzel bir gelişme bu❤
  Elbette ve seve seve geliriz hem de hemen..başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
 5. Hayrli olsunnn :) okudum o güzel şiirini ancak giriş yapmadan yorum yapılmıyormus.Benimde çok vaktim yoktu bare burdan yorum yapayım dedim.:)

  Hadi bismillahhh devamıda gelsin insallah :)

  YanıtlaSil
 6. Gazete gerçekten gökkuşağı gibi.. Edebiyat kokan bir yere rastladım içine girdiğimde.Buna vesile olduğunuz için teşekkür ederim.Sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. Yorum yazdım bile, çok mutlu oldum canımya duygulandım hatta insan gerçekten istiyince olabiliyormuş bir bakmışsın kitapta çukartmışsın, hep böyle devam et.

  YanıtlaSil
 8. Gözəl addımınız üçün təbriklər. Uğurlarınız daim olsun inşallah. Bizi də belə gözəl bir qəzetlə tanış etdiyiniz üçün təşıkkürlər. Ziyarət etdim, şeirinizi də oxudum. Çox gözə olmuş. Qələminizə sağlıq. Sevgilər.

  YanıtlaSil
 9. Ne güzel dostlar biriktirmişim ben böyle. Hepinize tek tek teşekkür ederim güzel yorumlarınız eksik olmasın. Kocaman sevgiler hepinize ☺❤

  YanıtlaSil
 10. Hyırlı olsun canımm.. Gerçekten beğeniyorum şiirlerini..;)

  YanıtlaSil
 11. Şiirinize de okudum, çok güzel. Gerçekten bazı adımlar geç olmadan atılmalı. Siz çok güzel bir adım atmışsınız, yolunuz ve kalbiniz açık olsun. Sevgiler...:))

  YanıtlaSil
 12. Hayırlı, uğurlu olsun. Dileğim: İstediklerinize ulaşmanız. Eminim ulaşıp daha da ileriye adım atacaksınız. başarılarınızın devamını dilerim. Kolaylıklar dileğimle hoşça kalın.

  YanıtlaSil
 13. oleeey kutlarıım okuruz tabii. ben de şimdi bloga "öykü gazetesi" ni yazıyodum :)

  YanıtlaSil
 14. Tebrir ederim. Hayırlı uğurlu olsun. Şiirini okudum ve beğendim. İnşallah kitap projesi de hayata geçer. Sponsor da bulursun. Hatta bir radyoda bile edebiyat şiir çalışması da yapabilirsin. İstişari anlamda bizimle paylaşırsan sevinirim. Bir katkımız olursa da mutlu oluruz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…