Ana içeriğe atla

JOHN WICK(2) / KEANU REEVES

john wick 2 ile ilgili görsel sonucu
Merhaba sevgili sinema severler :))
Bu yazımda 10 Şubat 2017 de vizyona girmiş bir filmden bahsetmek istedim. Birçok sinema severin merakla beklediği John Wick sonunda vizyona girdi. En yakın arkadaşımın Keanu Revees'e olan hayranlığı sebebiyle onun ağzından bolca ''bu filme mutlaka gidelim'' cümlesini duydum. Filmin birincisi de hayli beğenildiği için gidilesi bir film olduğunu düşünüyordum zaten. Velhasıl kelam biz bu filme bugün gittik efendim. Film gerçekten çok güzeldi,harcadığınız zamana ve verdiğiniz paraya değiyor. Gitmeyi düşünenleriniz varsa aranızda benden size tavsiye gidiniz! :)
john wick 2 ile ilgili görsel sonucu
Açıkçası sinema bilgisi olan bir insan değilim,film yorumundan da pek anlamam ama izlediğim filmlere sanatsal bir bakış açısıyla baktığımdan dolayı iyi film-kötü film diye ayırt edebilirim.John Wick benden tam not aldı. Bu filmi sinemada izlemek bir başka keyif doğrusu. Neden derseniz. Fazlasıyla aksiyon içeren sahneler vardı, ses sisteminin yardımıyla arkada çalan müziklerle insan kendini filmin içinde hissediyor.Filmde ki silahlara bayıldım arkadaş ya! :D John Wick bu arada bir tetikçi. Bu nedenle filmde bir çok silahı bir arada görmeniz mümkün.
laurence fishburne john wick ile ilgili görsel sonucu

Matrix ile hafızalara kazınan Keanu Revees'in Kültür Sanat dergisinde okuduğum röportajını paylaşıyorum;
JOHN WICK KAPAK GÖRSELİ
Chad Stahelski'nin yönetmenliğinde çekilen Keanu Revees'in başrolünde bir tetikçiyi canlandırdığı John Wick 2, 10 şubat'ta vizyona girdi.

1- John Wick filminde seni çeken şey neydi?
Eğlenceliydi. John Wick karakterinden çok etkilendim. Onun duygu yoğunluğunu sevdim. Geçmişte yaşadığı üzüntüleri, arkasında bıraktığı hayatın için de hissettim kendimi. Böyle bir karaktere hayat verdiğim için çok memnunum. Sanırım seyircide memnun.


2- Filmde dublör kullandın mı?
Hayır, herhangi bir dublör ile çalışmadım.
3- İnsanların üzerine atlayıp ve ateş ediyorsun. Bu dublörlük gerektirmiyor mu?
Bunları yapabiliyorum ve bunun için bir dublöre ihtiyaç duymadım.
4- Ne yapıyorsun peki?
Fiziksel olarak oyunculuk yapıyorum. Bazı aksiyon sahnelerine dahil oldum fakat dublör kullanmadım. Adamları çeviriyorum, döndürüyorum, kaçıyorum, atlıyorum. Fiziksel olarak eğitim aldığım ve yapabildiğim hareketleri kendim yapmak isterim.
 5- John Wick’in görünüşü hakkındaki fikrin nedir? Her zaman takım elbiseli ? Oldukça cool değil mi?
Kesinlikle… Bu görünümden çok memnunum. Yapımcılar, John’u izleyiciye düzgün bir şekilde iletmek için çok uğraştılar ve ortaya güzel bir sonuç çıktı. Kravatından takım elbisesine kadar her şey mükemmel görünüyordu. Aslında amaç, John’un aynada kendine baktığı zaman bir suskunluğa bürünmesiydi. Bir belirsizlik yaratmaktı. Tam istediğimiz gibiydi.
 John Wick: Chapter 2 filmine olan merakın daha da artmasına sebep olan bir diğer etkende Keanu Reeves’in Matrix’deki partnerlerinden Laurence Fishburne ile yeniden bir araya gelmesi. Morpheus karakteri ile hafızalara kazınan Laurence Fishbourne John Wick filminde yeniden Keanu ile birlikte olmaktan oldukça memnun.
 laurence fishburne john wick ile ilgili görsel sonucu
1- Matrix’den bu yana Keanu Reeves ile bir araya gelmemiştiniz. Bu birliktelik nasıl gerçekleşti?
L.F: Keanu ile arkadaşlığımız sürüyor ve onu gördüğüm zaman ona filmin ilkini izlediğimi ve çok beğendiğimi söylemiştim. Yenisini çekmeye başladıklarında ona “Chad ile konuşuyorsun ve ona Fish de bu işte olmak istiyor diyorsun” dedim. Gerçekten de istiyordum. Bana uygun bir şey buldular ve bu harikaydı.

2- Sizde Continental Hotel’in ünlü tetikçilerinden biri misiniz? John Wick ile düşman mı yoksa dost musunuz?
L.F: Ben Continental Hotel dünyasından değilim. John Wick dünyasında var olan başka bir dünyanın bir parçasıyım. Bu ilk filmde açıkça görünen bir dünya değildi. Sanki varolan düzenin bir parçası gibi ama bunu bilmiyoruz, ikinci filmde ortaya çıkıyor. Bazı şeyler seyirciye kalsın, süprizleri bozmayalım…

3- Rolünüze nasıl hazırlanıyorsunuz?
L.F: Her projede senaryonun tamamını görmek ve bilmek isterim. Bu sayede kurulan o dünyada benim rolümün ne işe yaradığını anlamaya çalışırım. Her şeyi bilmek hoşuma gidiyor. Hiçbir zaman “sadece benim bölümümü gösterin” demedim.

4- Yeniden bir araya gelmek sizin için ne ifade ediyor?
K.R: O müthiş biri. Hep profesyonel olarak hem de kişisel olarak bir geçmişimiz var. Bana ilk filmin bir hayranı olduğunu söylemişti ve eğer gerçekleşirse ikincisinin bir parçası olmak istediğini iletti. Sonrasında ona projeyi gönderdik ve rolü kabul etti. Laurence Bowery King isimli bir rolde. Kendisi New York’un yer altı dünyasının lideri. Onunla tekrar oynamak çok güzel ve umarım bu seyirciyi de memnun eder. 
Yorumlar

 1. İlkini izleyeyim de gideyim o zaman :)

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar..Bunu da izlenecekler arasına alıyorum.Tavsiye için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. İlkini izlemiştim çok iyiydi. Teşekkürler tavsiyeniz için...

  YanıtlaSil
 4. Bende ilkini izlemedim. Bu aralar ne izlesem diye bakiniuordum tesekkurler berika'm

  YanıtlaSil
 5. Mim davetimi buraya bırakıyorum :)
  http://masalzehra.blogspot.com.tr/2017/02/mim-blogumun-ismi-nereden-geliyor.html

  YanıtlaSil
 6. Kardeşim gitti ve o da çok beğenmiş hani o öyle deyince ben de gitseydim dedim. Artık kesin gitmeliyim diyorum. Aksiyon filmlerini çok severim, tabi fazla abartı olmayanları. Bende size "Panzehir" filmini tavsiye ederim. Türk yapımı nadide güzel aksiyon filmlerinden. Tavsiyeniz için teşekkürler, Sevgiler...:))

  YanıtlaSil
 7. İlk filmini çok beğenerek izlemiştim ve geçenlerde bu filme de gitmek istediğim için bir daha izledim. İlk fırsatta da izleyeceğim :)

  YanıtlaSil
 8. Bende seviyorum bu tarz filmleri ilk firsatta gideceğim Berikacığım kalemine sağlık 😙

  YanıtlaSil
 9. İlk filmin sernayosu haricinde harikaydı ikincisine gidemedim simdilik fakat aradaki 3 yılda güzel bir film olmuştur eminim.

  YanıtlaSil
 10. Ben bir zamanlar Keanu Reeves hayranıydım resimleri bilgisyarımda kayıtlıydı sırf ona ulaşmak için yabancı arkadaşlar edinmiştim ne çılgınlık ama .Bu filmi izleyeceğim sağol tavsiyen için tatlım.

  YanıtlaSil
 11. Aylardır beklediğim filme hala gitme fırsatı bulamadııım. Çıldıracağıııım.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…