Ana içeriğe atla

HAYALLERİM

hayallerim ile ilgili görsel sonucu
Çocukluğumdan bu yana birçok hayalim oldu. Herkesin yıllardır hayalini kurduğu gerçekleşen veya gerçekleşemeyen bir sürü arzusu olmuştur,olacaktır. Hele ki ben daha önceleri çok hayalperest bir insandım. Ne zaman ki büyüdüm hayaller yerini başka duygulara bıraktı.

İçimden size hayallerimi anlatmak geldi :)

Çocukken, daha okula başlamamışken hep öğretmen olmayı isterdim. Okula başladıktan sonra ne öğretmeni olmak istediğimi seçmiştim. İngilizce dersi en sevdiğim ve en başarılı olduğum dersti ve ilkokul üçten sonra hep İngilizce öğretmeni olmayı istedim. Hayat beni başka yollara götürsede sonuç olarak İngilizceyi cebime koyup Arapça öğretmeni oldum :D
öğretmen gif ile ilgili görsel sonucu

Blog yazmaya başladığımdan beri bir kitap çıkartmayı çok istiyorum. Yazdığım yazılar ve şiirler bir kitapta toplansa ne güzel olurdu.İnşallah bu hayalim gerçekleşir.
kitap ile ilgili görsel sonucu

Bir kitap kafe açıp,gönlüme göre dekore edip,benim gibi şiir ve kitap sevenleri bir çatı altında buluşturmak istiyorum :)
kitap cafe dekorasyon ile ilgili görsel sonucu

Güney Kore'yi gezmek ve ardından dünya turuna çıkmayı çok istiyorum :)
DÜNYA TURU ile ilgili görsel sonucu

Birçok hayır kurumunda görev alıp çocuklara,yaşlılara,düşkünlere,hastalara,engelli kardeşlerimize,yardıma ihtiyacı olan kim varsa elimi uzatıp yardım etmek. Bunu şimdide elimden geldiğince,gücümün yettiğince yapmaya çalışıyorum çok şükür. Rabbim daha çok fırsatlar verir inşallah...
yardımsever ile ilgili görsel sonucu

Ve son olarak bir çocuğum olursa vatana millete hayrı dokunan,vicdanlı,merhametli,yardımsever,insancıl,insan gibi insan olacak,sevgi dolu,karakterli,dürüst,haksızlıklara karşı duracak bir birey olarak yetiştirmek istiyorum.

çocuklar ile ilgili görsel sonucu
Peki sizin hayalleriniz neler? :)


Yorumlar

 1. Ne güzel hayaller. Umarim hepsi gerçeklesir 😊

  YanıtlaSil
 2. İngilizceden arapçaya :) en kuzeyden en güneye :D bence hayalperestliğe geri dönmelisin duygular insanı yanıltır :)

  YanıtlaSil
 3. Hayallerim çok benim de...Ancak büyüdükçe insan onlardan uzaklaştığını fark ediyor bu acı verici

  YanıtlaSil
 4. Hayallerinin bir bir gerçekleşmesine sevindim. Hayallerimiz aynı zaman da dileklerimiz ve dualarımız...

  YanıtlaSil
 5. Güzellik bütün hayallerinin gerçekleşmesi dileklerimle.
  Hayali olmayan insan yaşayan ölüdür

  YanıtlaSil
 6. hayaller herkesin cebinde bulunan gerçekleşmesini bekleyen trenler gibi saati gelince hepsi gerçekleşecek Dilerim tüm hayallerin gerçek olur öğretmenim :) sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. Umarım birgün bu hayallerini gerçekleştirebilirsin canım. Bende böyle bir yazı yazmıştım :) ne olursa olsun vazgeçme hayallerinden sevgilerimle😘

  YanıtlaSil
 8. Ne güzel hayaller bunlar,okurken gözümde canlandı,ister istemez gözümden yaş geldi .Bence gerçek olacak hayallerin hissediyorum :')

  YanıtlaSil
 9. Ne güzel hayaller bunlar. Umuyorum hepsi gerçek olur :)

  YanıtlaSil
 10. Ne güzel yorumlar bunlar cok tesekkur ederim herkese☺

  YanıtlaSil
 11. Resmen okurken heyecanlandım. Çok güzel hayalleriniz var. Umarım hepsini gerçekleştirirsiniz :)

  YanıtlaSil
 12. Hayaller hayaller hayaller... Bizleri bizden alıp uzak diyarlarda gezdirenler... Bugünü dünü unutup yarın için umut olanlar... Ah işte o bulunamayan ulaşılamayan hayaller...
  Hayal etmeyen bence yaşayamaz hayal bizlere bir hedef bir amaç bir anlam katıyor hepside birbirinden güzel gerçekten de İnşallah gerçekleştirebilirsin.

  YanıtlaSil
 13. Allah(c.c), nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz.Unutma ki uzun yolculukların hepsi sadece bir adımla başlar. :) Yeter ki biraz gayretimiz olsun.

  YanıtlaSil
 14. Ne guzel hayalleer 👍😊 Koreyu gezmeyi ve dunya turunu bende cook istiyorum

  YanıtlaSil
 15. Güzel ve Akıcı yazınız için teşekkür ederim, blogumu izlemeye alırsanız sevinirim... http://hastaliktakip.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 16. Kitap kafe çok güzel düşünülmüş umarım gerçekleşir hayallerin :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…