Ana içeriğe atla

Paylaşacak bir şey yok!

İçimden bir şeyler paylaşmak gelmiyor maalesef :( Son günlerde yaşanan olaylardan dolayı milletçe üzgünüz.Ateş düştüğü yeri yaksada söz konusu vatan olduğu için bu ateş hepimizi yakıyor.Ve ayrıca ana kuzularının,kundaktaki bebeğin babalarının,yeni evli gelinin eşlerinin kalleş bir kurşunla şehit olduğunu duymak yüreklerimizi dağlıyor.Kim bilir ne hayalleri vardı her birinin.Hem şehitlerimizin aileleri hem kahraman polis ve askerimizin aileleri hem de bizler artık bu olanların son bulmasını istiyoruz.Dualar ediyoruz,Rabbim zalimlere Kahhar ismin ile muamele eyle (Amin).Unutmayalım bu savaş Kürt-Türk savaşı değil mevzu derin ülkemizde gözü olanların oynadığı bir oyundur bu ve daha nice nice oyunlar...Siyaset yapmak haddime değil,sevmemde.Lütfen bu zor günlerde milletçe birbirimize destek olalım,anlayış gösterelim,bol bol dualar edelim askerimiz,polisimiz ve vatanımız için.Paylaşacak bir şey yok yaşanılan acıdan başka...!


Yorumlar

 1. Çok zor günlerden geçiyoruz millet olarak. Şehitlerimiz haberleri geldikçe yüreğimiz dağlanıyor biz böyleysek aileleri düşünemiyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle katılıyorum siyaset zamanı değil müslüman müslümana düşman etmesin güzel Rabbim, kahrolsun şu terör...Ateş düştüğü yakar. Rabbim daha fazla acı göstermesin anaların canı yanmasın. Şuan ezan okunuyor Amin....

  YanıtlaSil
 3. Haberi aldığımda beri hiçbir şey paylaşamıyorum. Sadece paylaşan arkadaşları yalnız bırakmamak adına yorum yazıyorum. Üzüntü ve öfke bu kadar bir arada olmamıştı. Yarın veya ilerleyen saatlerde ne olacak veya ne oldu diye sık sık ya internet ya haberlerin son dakikasında gözüm. Dilerim emir aldıkları yerden ateş kes denir uşakları da bu zulme son verir. Çünkü bu uşaklara Türkiyeyi teslim etsen yine yetmez yüzyılların intikamını Osmanlı torunlarından çıkarıyorlar, içleri soğumuyor .... Birliğimiz daim olsun. Bölücülere fırsat vermeyelim İnşaAllah....

  YanıtlaSil
 4. Artık sabahlar olsun istemiyorum . Bugün kaç şehit var , hangi evlere ateş düştü diye uyanma korkusu , aklımda deli sorular yürek dayanmıyor artık

  YanıtlaSil
 5. Bizim içimiz acıdan dağlanırken, dilimiz lal olmuşken kimileri hala konuşabiliyor ne acı. Halbuki konuşmak acılara çare değil. Ah bunu bir anlasalar...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…