Firûze ile Dost


Herkese merhaba demek istiyorum. Merhaba güzel insanlar,merhaba güzel ülkem,merhaba dünya...
Bilenler biliyorlar Gökkuşağı Gazetesinde yazarlık yapmaktayım. Gazetemizin ocak ayı itibariyle ikinci sayısı çoktan çıktı :)
Amacı sadece edebiyat,kültür ve sanat olan gazetemize desteklerinizi bekliyoruz
canlar ♡☆♡☆♡
İnşallah yakında çok daha kolay ulaşabileceksiniz gazetemize ama şimdilik nerelerden ulaşabileceğinizi öğrenmek için bu gönderinin altına yorum bırakabilirsiniz yahut gokkusagigazetesi@hotmail.com adresine mail atarak öğrenebilirsiniz.
Veya hiç olmadı @gokkusagigzt isimli instagram hesabına mesaj atıp öğrenin :) 
Bu ay ki sayıda yer alan yazımı sizlerle de paylaşmak istedim. 
Bakalım beğenecek misiniz? Sözü daha fazla uzatmadan yazımı buraya bırakıyorum... 
●●●Sevgiler ♡♡♡♤

"Sanki köşe başlarında seni üzmek için bekliyorlar değil mi?" dedi dost.
Evet dedi Firûze... Her konuştuğu cümle ile yarasına bir buse konduruyordu sanki dost. Nasıl da iyi biliyordu Firûze'yi ve O'na dair her şeyi. Dostun ellerini tuttuğunda sıcacık bir his kaplardı her defasında içini. Gözlerine baktığında huzur bulurdu Firûze. Sanki motorları maviliklere sürer gibi...Dostun Saçları bütün umutsuzluklara inat yeniden doğan güneş gibi parlardı yüreğine. Dost hep Firûze'nin yaralarından öperdi. Nasıl bu kadar iyi anlıyordu kendisini?Bazen hayret ederdi Firûze. Düşününce anlardı aynı acılara tesadüf ettiklerini. Ne önemi vardı nereli olduklarının,nerede yaşadıklarının,kim olduklarının? Onlar suretten sirete geçmişlerdi çoktan. Her gece aynı yerde buluşup birbirlerinin yaralarından öperlerdi Firûze ile Dost.
Ve her gece aynı göğün altında yükselirdi dilekleri semâya...

Yorumlar

 1. Çok güzel olmuş bir yazı olmuş gerçekten yüreğine kalemine sağlık canım benim hem senin hemde gazetenin yolu bahtı açık olsun inşallah senin de başarıların daim olsun güzel yüreklim sevgiler ❤❤😊😘

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel yüreklere dokunan satırlar bunlar. Kaleminize,yüreğinize sağlık.:) Elbette destek oluruz gazeteye. Nerelerden temin edebileceğimizi bildirin yeter.Yolunuz açık olsun.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. ivit güzelmiş ki yazın. buluruz ki yakında o zaman nasıl olsaaaaaa :) şimdilik postayla gönderiyonuz o zaman demek kii :)

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel bir yola girmişsiniz.Daim olsun dilerim. Sizin de kaleminize kuvvet. Gazeteye ulaşmak isterim tabii ki. Hatta mümkünse zaman zaman yazmak da güzel olurdu.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar