Ana içeriğe atla

Yılbaşı için eşsiz hediye önerilerim var

Yılbaşına çok az kaldı. Havaların soğumasıyla birlikte yeni yılın sıcaklığı da içimizi ısıtmaya başladı. Evlere, mağazalara, sokaklara ışıklı süsler asıldı. Yılbaşı gecesi için en heyecanlı parti planları organize edildi. Yılın bu zamanının ağaç süslemek, baştan aşağı kırmızı giyinmek, sıcak çikolata içmek kadar keyifli bir diğer geleneği de sevdiklerimize hediye almak. Yeni bir yılın gelişini birlikte bu şekilde kutluyor, sevdiğimizi ve sevildiğimizi hissediyoruz çünkü. Fakat hediye almak bazen o kadar da kolay değil. Hem keyifli hem işe yarar hem de özel bir hediye almak istiyoruz. Bir şeyi görüp de, “hah bu tam ona göre!” demek istiyoruz. Bunu da 31 Aralık’a bırakmadan, özenle yapmak istiyoruz. İşte tam da böyle hediye seçenekleriyle karşındayım. Orijinal bir hediyeyle sevdiğin insanları ekstra gülümsetmek, yeni yıla daha enerjik girmek istiyorsan aşağıdaki önerilere bir göz at. Elini çabuk tutsan iyi olur, Noel Baba yola çıkmak üzere :D
80’ler tişörtü: 80’leri en çok özlediğimiz, en çok yad ettiğimiz dönemdeyiz. 80’lerin müziklerini tekrar tekrar dinliyor, filmlerinin benzerlerini ya da devamlarını çekiyoruz. Çünkü insanlığın en enerjik ve neşe dolu olduğu dönemlerden biriydi 80’ler. Bu yüzden sevdiğin kişiye onu 80’ler ruhuna sokacak, çılgın ve tarz bir tişört alabilirsin. Sonra da beraber moonwalk yaparsınız.
Teraryum süs: Cam bir fanus içine yerleştirilen bitki, ağaç ve sürüngenlerin oluşturduğu akvaryum benzeri tanklara teraryum deniyor. Teraryum bir nevi minyatür orman. İçinde insan figürleri, mini göletler hatta uzaylılar bile olabiliyor. Bu kısım tamamen tasarımcının hayal dünyasına kalmış. Sevdiklerine teraryum süs hediye etmek; onlara biz bir aileyiz, bizim kendimize ait mutlu bir dünyamız var demenin en tatlı ve canlı hali.
Metal poster & pano: Kuşe kağıda basılmış posterler artık çok sıradan. Şimdilerde duvarlarımızı metalden yapılmış posterler süslüyor. Üstelik bunların yırtılma, sararma gibi dertleri de yok. Hem kendine hem de sevdiğine ortak zevklerinize uygun birer poster alabilirsin. Mesela ikinizin de sevdiği bir film, bir hayvan ya da ünlü bir kişinin resmi olabilir. Böylece duvarlarınızda sizi birbirinize bağlayan ve hiç solmayacak bir hatıra olur.
Özel tasarım takı: Birine takı vermek her zaman popüler bir hediye olmuştur. Çünkü neredeyse herkes kolye, yüzük, saat takmayı sever. Ama bunlar özel tasarım ürünleri olurlarsa daha da makbule geçer. Çünkü sadece o kişide olacaktır ve onun özel zevkini yansıtacaktır. Sevdiğin kişinin hediye paketinden hiç beklemediği bir sürprizin çıkmasını ve onu gerçekten şaşırtmayı istiyorsan ona bir sanatçının elinden çıkma takı hediye edebilirsin.
Gitar askılık: Paltomuzu çıkarıp, montumuzu giydiğimiz; montumuzu çıkarıp paltomuzu giydiğimiz bir mevsimdeyiz. Ne olacak bunca palto, mont, bere, şemsiye? Sen iyisi mi bu yılbaşında sevdiklerine askılık al. Ama en tatlısını en tasarımını al. Mesela müziği seven birine gitar şeklinde, hayvansever birine de geyik şeklinde bir askılık alabilirsin. Hediye paketini açınca çocuklar gibi sevineceğine eminim.
Hayvan şeklinde masa lambası: Bazen gece yarılarına kadar çalışmak zorunda kalırız. Masamız yaşama alanımız olur. Böyle durumlarda da en büyük kurtarıcımız masa lambamız olur. Sevdiklerinin gözleri sağlıklı kalsın, işleri bir an önce bitsin diye bu yılbaşında onlara masa lambası alabilirsin. Tasarımı hayvan şeklinde olursa da daha tatlı olur. Çünkü insanın ışık kadar motivasyona ve onu keyiflendirecek şeyler görmeye de ihtiyacı var.
Baskılı mutfak önlüğü: Sıradan bir ruh haliyle yemek yapmak başka, kendini bir süper kahraman gibi hissederek yemek yapmak başka. Yılbaşında hediye edilecek baskılı bir mutfak önlüğüyle o mutfaktan süper yemekler çıkar bence. Ayrıca sevdiğin kişi için seçeceğin baskı, onu tanıdığını ve sevdiğini de gösterecek. Bu da birlikte yapacağınız yemeklerin belgesi olacak.
Planlayıcı setler: Aklı karışık, hafızası zayıf olanların; özel günleri unutanların; düğününü, nişanını, doğum gününü planlamak isteyenlerin en büyük yardımcısı planlayıcı setler. Sevdiklerine, birlikte planlayacağınız özel günleri masalarından eksik etmesinler diye, planlayıcı setler alabilirsin. Böylece daha özel sürprizlere de yer açılmış olur. O halde ilk planla başlayalım: Yılbaşında yapılacaklar…
♡♡♡♡
Yılbaşında sevdiklerine eşsiz hediyeler almak için  iş başına!

Yorumlar

 1. Hediye önerileri oldukça güzelmiş.:)

  YanıtlaSil
 2. Hediye vermek de almak da çok güzel. Sizin önerileriniz dr çok fsaydalı olmuş.

  YanıtlaSil
 3. Önerilerine bayıldım Berikacım hem farklı hem kullanışlı şeyler...

  YanıtlaSil
 4. Hepside çok güzel. benim ürünlerimi de tavsiye edeydin ya kuzum :D

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…