Ana içeriğe atla

Gönülden DökülenlerBlog yazmaya 2015 yılının Ocak ayında başladım. Burada bulunma nedenim naçizane yazdığım yazılarımı ve şiirlerimi paylaşmaktı nitekim öyle de oldu. Zaman zaman bunların dışında paylaşımlarda yaparak ayrı bir renk oldum blog dünyasında. Son zamanlarda nedense çok sık yazı paylaşamaz oldum. Kendime kızıyorum bu noktada. Nefes aldığım özel alanlarımdan birisine vakit ayırmamak bir kayıp gibi geliyor. insan kendine de zaman ayırmalı...
Ha bu arada! Leyleği havada görmüşçesine eşimle beraber gezmelere gittik, bu sebeplede pek görünemedim :) İstanbul,İzmir,Alaçatı,Şirince,Pamukkale,Efes...
Benim için keyifli geziler oldu.Bunların ayrıntısını yazıp sizlerle paylaşmak niyetim var. Kısaca bir şey söylemek istiyorum.
Şirince köyüne tek kelimeyle bayıldım! Tam benlik bir yer...
Neyse efendim konunun dışına fazla çıkmak istemiyorum. Yazılarım,şiirlerim diyordum :) Sizler onlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Okuduğunuzda sizlere neler hissettiriyor? merak etmiyor değilim doğrusu :)
Her zaman bu konuda kendimi hep daha çok geliştirmek ve ilerletmek istedim. Hâlen kendimi yazı,şiir,deneme,öykü vs noktasında yetersiz bulmaktayım. Bir yandan da içimde deli gibi kitap çıkartma isteği!
Kendini yazar zanneden,Mevlana Hazretlerinin ve bilge kişilerin sözlerini (ç)alıp evirip çeviren sonra da kitabına koyan, edebiyattan bihaber olan milyonlara satan kişiler gibi olmayı asla istemiyorum.
Nasip olursa belki bir gün milyonlara ulaşamasakta gönlünde edebiyat aşkı olan sâfi insanlara ulaşabilirim...
Şu an bu yazıyı tesadüfî veya bilerek okuyan her kim varsa yürek dolusu sevgilerimi gönderiyorum.

"Yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerlerde buluşacağız" ♡♡♡


Yorumlar

 1. Ben yazdıklarınızı beğeniyorum.Yüreklere ince dokunuşlar var gibime geliyor.Umarım ilerleyen zamanlarda bir kitap da çıkarırsınız. Bizlerde keyifle okuruz.Gönderdiğiniz sevguden bir parça kendime aldım.Teşekkür ederim.Yolunuz hep açık olsun.:)

  YanıtlaSil
 2. Berika, tesadüfen değil, görür görmez merakla okudum. Sen edebiyata âşıksın. Eşlik eden şiir de çok güzeldi. Tabii ki gönlümüze dokunuyorsun. Mutluluğun daim olsun yavrum, sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 3. Ben yeni takipçilerdenim bundan sonraki yazılarınızda nacizane yorumlarımı sizinle paylaşırım... Söylemeliyim kısa ama çok samimi bir merhaba olmuş :)

  YanıtlaSil
 4. Tatlı Berika özlemişim seni. Sesin de çok güzel bence onu da değerlendir daha fazla şiir seslendir bize kanalında. Google'da +1 butonunu göremedim blogunda ama bil ki okuyorum seni çok öpüyorum.

  YanıtlaSil
 5. Canımcımm şiirlerini yazılarını yazdıklarını zevkle okuyorum.. Bazen yorum yapamayıp kacıyorum,🙈Allah affetsın😅 Umarım ileride buyuk bı yazar olursun ve bende o yazar benım arkadasım dıye hava atarım😅😅Nekadr da bencıl dusuncelı bır arkdas seslerını duyar gıbıyım 🙈😂😂 seni seviyorum guzel ınsann 😍Bu arada eşin ile koca bir mutluluk yaşa hep gezelim inşallah

  YanıtlaSil
 6. Merhaba :)

  danismanhocam.blogspot.com Sitemize beklerim, yazar olarak bana katılabilirsin ne dersin?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

NAZIM HİKMET/ Tahir ile Zühre Meselesi

Çok sevdiğim şairlerden birisi olan Nazım Hikmet RAN'ın çok sevilen şiirlerinden birisidir Tahir ile Zühre meselesi. Elbette herkes gibi bende severim buna binayen şiiri hem seslendirdim hem de sizlerle paylaşmak istedim... Şiire sevdalı olanlara selam olsun efendim... Eksiğiyle, gediğiyle affola...
Tahir olmak ta ayıp değil  Zühre olmakta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil  Bütün iş Tahir ile Zühre olabilmekte yani yürekte....  Mesela bir barikatta döğüşerek  Mesela Kuzey Kutbu'nu keşfe giderken  Mesela denerken damarlarında bir serumu ölmek ayıp olur mu?  Tahir olmak ta ayıp değil Zühre olmak ta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil..  Seversin dünyayı doludizgin ama o bunun farkında değildir  ayrılmak istersen dünyadan ama o senden ayrılacak  yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?  Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık Yahut hiç sevmeseydi Tahir ne kaybederdi Tahir'liğinden  Tahir olmak ta ayıp değil  Zühre olmak ta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ay…