Ana içeriğe atla

#MİM / Hayaller hayaller!


Herkese yeniden merhabalar dostlar!
Yine yeni yeniden bir mim ile karşınızda olmak mutluluk verici. Mimlenmeyi pek bi seviyorum efendim. Beni mimleyen arkadaşın beni unutmadığını bilmek güzel bir duygu vesselam :)
Şimdi lafı çok uzatmadan Sevgili Lila'nın Güncesi'nin davetine icabet edelim öyleyse...

1. Hayal kurmaktan hoşlandığınız yer ya da zaman dilimi var mı?
Zamanında çok hayalperest bir insan idim. O zamanlar her an her yerde hayal kurabilme potansiyeline sahiptim. Şimdilerde ise bir denizi, karşı dağlarda ki ormanı veya gökyüzünü seyrederek hayal kuruyorum...

2. En çok neyin hayalini kurarsınız?
Bu aralar hayalini kurduğum şey yakın zamanda olacak olan atama. Dualar ederek dalıyorum hayallere Allahım inşallah olur diye diye (Bu konuda dualarınızı ve güzel enerjilerinizi bana doğru yollarsanız nasıl sevindirirsiniz beni) 
En çok hayalini kurduğum şey dönem dönem ihtiyaçlara gör değişiyor sanırım :) İnsanoğluyuz hayallerimiz ve isteklerimiz hiç bitmez ta ki ölene kadar... En çok hayalini kurduğum şey ise sanırım Güney Kore seyahati bi de kitap çıkartabilecek olgunluğa erişmek.

3. Şimdiye kadar çok hayalinizi gerçekleştirdiniz mi?
Taaa 5-6 yaşlarımdan beridir bir öğretmen olma hayalidir gidiyordu şükür mezun oldukta az evvelde dediğim gibi atanırsak da hani hiç fena olmaz :D Benim hayallerim hep küçük şeylerdi bu yüzden gerçekleşmesi zor olmadı Allah'a şükür. 

4. Henüz gerçekleşmemiş ama ileride gerçekleşecek dediğiniz bir hayaliniz var mı?
İz bırakan bir şair/yazar olmak (Amin) 😉🙈😍😊😊😊


Sonuç olarak hayaller-hayatlar diye bir gerçek var...
Allahım gördüğümüz günden aşağıya düşürmesin. Hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı,gönlümüzde olanı da hakkımızda hayırlı eylesin...

MİMLİYORUM:
Fatofotofan
Aslıhan'ın Dünyası,
Yalnız ama özgür
Şeyda'nın Günlüğü
Destino
Büşra Gürbüz
Farklı olmak için
Kız kardeşler arasında
Neşeli Süs evim
Hikaye kalpli kadın
Bayan Hohori
(YAPMADIYSANIZ BEKLERİM)

Yorumlar

 1. Rabbım inşallah o güzel yüreğine göre versin inşallah en kısa zamanda atarsın Ve güzel öğrenciler yetiştirsin güzel yürekli öğretmenim :) Dilerim tüm hayallerin gerçek olur sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel hayaller bunlar.. Hayallerinin en hayırlı zamanda gerçekleşmesini diliyorum tatlım. Bana da yer verip mimlediğin için pek bir mutlu oldum. İnşallah en kısa zamanda ben de cevaplayıp blogumda paylaşacağım 😘 Sevgiler... Meltem 💝😘

  YanıtlaSil
 3. İnşallah en kısa zamanda atanırsınız...

  YanıtlaSil
 4. Hayallerinin tatlılığı❤❤ inşallah atamanda kısa zamanda gerçekleşir. Benide mime davet ettiğin için teşekkür ederim ❤❤

  YanıtlaSil
 5. Çocukların arasında nefes almak onlara bir şey öğretiken onlarla çocuk olmak bir duygu müdür öğretmen olmak bilmiyorum ama ne zaman okula gitsem büyü çocukları tek tek sevmek sarmak gelir içimden.Dilerim hayırlı huzurlu bir yere atanırsınız.Hayalsiz bir dünya düşünemiyorum bu mim çok güzel kaleminize yüreğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 6. Başbakan açıkladı. Yakın zamanda yirmibin öğretmen atanacakmış. İnşallah bunların içinde hayırlısıyla sizi de görürüz bir öğretmen olarak.

  YanıtlaSil
 7. Hayalperest olduk ciktik 😂 en kisa zamanda bu mim'e cewap vereceğim

  YanıtlaSil
 8. Umarım bir an önce atanırsınız Berika hanım. Ben de bekliyorum ama bu sene zor. İnşallah bir daha ki sınavda ;)

  YanıtlaSil
 9. İnşallah hayalleriniz gerçek olur.Ben de atama bekleyenlerdenim.Belkide hep birlikte atanırız.😃

  YanıtlaSil
 10. Ya severim ki seni. :) ne de guzel yazmissin boyle. :) Hayallerime bir yenisi daha eklendi, seninle birlikte bir kahve icmek ❤ veee Insallah tum hayallerin gerceklesir, insallah atanirsin. 😘

  YanıtlaSil
 11. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim hepinize :) Benim gibi atama bekleyen kardeşlerim en kısa zamanda atanırlar inşallah (amiiiiinnn) Allah herkesin gönlüne göre versin.

  YanıtlaSil
 12. Hadi bismillah dielim.Olursun insallah örtmenim örtmenim die seslenirler sanada 😃

  YanıtlaSil
 13. sevdiğimiz bir blogger mimleyince gözlerimizden kalpler çıkıyor lakin ya yapamaz da mahcup olursak diye de korkmuyor değiliz berikacım... Bir yandan da güzel şiiri dinliyoruz :) inşAllah tüm hayallerin gerçekleşir. Hayaller gerçekleşsin diye var değil mi? :)

  YanıtlaSil
 14. Allah gönlünüze göre versin tabi hayırlısını

  YanıtlaSil
 15. Cevapların öyle güzel ki :)) Mimlediğin için teşekkürler. Aslında daha önce okudum ama yazmak ancak nasip oldu. Ve yazar-şair olmak benim de hayalim. Nasıl mutlu oldum sizin de hayalinizin bu olduğunu duyunca. Sevgilerimle...:))

  YanıtlaSil
 16. Merhabalar,Soslu Badem'in blog keşif etkinliğinden geliyorum.. takibe aldım sizde takip ederseniz çok sevinirim.. :) https://diilarakaya.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 17. Hayallerine ve dualarına can-ı gönülden katılıyorum. İnşallah ataman çıkar. Nasıl güzel bir öğretmen olursun sen.. İz bırakan bir şair olacağına dair geleceğin imzalarını atıyorsun şimdiden. hayat dilediğin tüm güzellikleri çıkarsın karşına..

  YanıtlaSil
 18. Hayallerine ba-yıl-dım. En kısa zamanda atanman dileğiyle :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…