Ana içeriğe atla

2017'ye Doğru/ Mim2017'ye doğru yol alırken sevgili The Good Wish Blog bir mim hareketi başlatmış. Güzel soruların yer aldığı bu mimi haydi buyurun cevaplamaya başlayalım :)

1-Kimse mükemmel değildir ama yine de eksikleri düzeltmek mümkün. Huylu huyundan geçmez mi dersin? Yoksa şu huyumu değiştirsem hiç fena olmaz mı? Nedir o huyun? 2017 için kendinde değiştirmek istediklerin neler?

Açık konuşayım bazı zamanlarda çok fevri hareket edip çabuk sinirlenebiliyorum. Bu huyumu sevmiyorum değiştirebilmeyi çok istiyorum. Huylu huyundan vazgeçmeli bence eğer kendine ve etrafındakilere zarar veriyorsa!

2-Meşhur Alaaddin'in Sihirli Lambası oldu ya kucağına düştü. Ve tabi ki 3 dilek hakkı verdi. Dikkatli düşün, klavyenden çıkan her cümleyi gerçeğe dönüştürebilir. Ne dilerdin?

Tüm dünya için barış,Çocukların huzur ve güven içinde yaşadığı bir dünya ve insanların kalbindeki kötü duyguların yok olup gitmesini dilerdim. ''Ya hu! sallama böyle bir şey olsa kendin için hiç mi bişi istemeyeceksin?'' diye düşünenler olabilir. Ama bunlar olsa ben zaten mutlu bir birey olurum :)

3- Şimdi gerçek hayata dönüyoruz, evin, çocukların, kendin, kedin.. için yeni yılda neler yapmak var aklında? Şimdiden düşünelim ki, yeni yıl kapıda hazırlıksız yakalanmayalım :)

Henüz nişanlıyım çocuklarım yok :)) Evi de daha almadık,dua edin alalım :D Kedi beslemiyorum ben yaa :) Neyse şaka bir yana 2017 için şimdilik isteklerim hayatımı yoluna sokmak,atanmak mesela öncelikli olarak ve sonra gönlümce dizdiğim evimde huzur ve mutlulukla yaşamak. İnşallah nasipse sevdiceğimle bir yurt dışı seyahati yapmak (bu bana çok iyi gelecek) Olumlama yapalım,güzel düşünelim,hayal edelim. Güzel enerjilerle istediklerimizi ayağımıza çağıralım. Dimi ama?^^

4-Piyangodan büyük ikramiye çıksa hepimiz dünyayı gezeriz değil mi? Sen neler yapmak isterdin? Bir de şöyle düşün, o istediklerin için çok  para şart mı? Belki de değildir.

Ben piyango işlerine karşıyım arkadaş. Emek harcamadan kazanılan paranın helal olmadığı kanaatindeyim. Velevki o bileti aldım ve piyango bana çıktı ben o paranın bir kuruşuna bile dokunmam. Çocuk esirgeme kurumuna,şehit ve gazi derneklerine,engelliler için kurulan derneklere vs. o tarz yerlere bağışlardım.

5- Para para para. Para harcamadan da gerçekleştirebileceğin hayallerin vardır elbet. Haydi onları da paylaş, bekliyoruz.

Herkesin gönlünde taht kuran bir blog yazarı olmak ^^

Bir mimin daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. Öyleyse mimlemeden geçmeyelim ;)
Dipnot: Yapmak isteyen herkes yapabilir bu mimi. Yanıtladığınız zaman linkini buraya bırakıverin bende bakayım :)

MİMLENENLER:
Fatofotofan
Hüzün Sarısı
Deneyimli Anne
Rabia Serteli
BU ARADA İNSTAGRAM HESABIMI BURAYA BIRAKIYORUM ÇIKIN ÇIKIN GELİN (:
'' @berikaningunlugu ''

Yorumlar

 1. Yanıtlar
  1. ilk etapta Avrupa'yı düşünüyoruz.Almanya,Fransa olacak sanırım (:

   Sil
 2. Dilerim tüm hayallerin gerçek olur Rabbım her şeyin hayırlısını versin inşallah Çok güzel bir mim olmuş emeğine sağlık sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. Gönlünüzün zengin ümitleriniz bol olduğu. Ben değil bütünlüğü kavramaya çalışan düşünceleriniz ne güzel. Umarım her istediğiniz en kısa zaman da oluşur. Her şey gönlünüzce olsun.
  Saygılarımla.  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun cümlemizin dilekleri kabul olur inşallah. Teşekkürler. ..

   Sil
 4. Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Yeni blogumda ilk yazı bu mim oldu. Dilerim bana şans getirir.
  Sevgiler
  http://huzunsarisisaptamalar.blogspot.com.tr/2016/12/2017ye-dogru.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) Mimi ben hazırlamıştım tesadüfen de bu postu gördüm, şimdi sizin yazınuza da bakacağım bakalım neler varmış yeni yıl dileklerinde. Yazınızın bir kısmında mimi başlatan olarak bloıg ismimi yayzınlarsanız çok sevinirim. İlk hazırladığım mim sanırım biraz acemeliğim oldu.
   Şimdiden 2017'nin güzellikler getirmesi dileğiyle..

   Sil
 5. Merhaba, kendi hazırladığım mimi tesadüfen okumak çok hoş oldu. Ancak bir kısmı atladım sanırım, soruları hazırladım kişileri mim'ledim, ama daha sonra kimler kimler soruları yanıtladı, ne yanıtlar verdi takip edemez oldum. Şimdi kendi sayfama da not düşeceğim. Blog yazısının görseli değişmezse sevinirim diye :) Bir de yazınızın başında benden yani thegoodwish.blogspot.com.tr den bahsederseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
  Sevgiler, 2017'nin güzellikler getirmesi dileği ile..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mimin size ait olduğunu bilmiyordum hemen isminizi ekliyorum. Emeğe saygı ;) Her şey gönlünüzce olsun. Yeni yıl istediğiniz her ne varsa ayağınıza getirsin^^

   Sil
 6. ne güzel hayaller , umarım her biri gerçekleşir.. Sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. Harika bir mim olmuş,İnşAllah tüm dileklerin gerçek olur bu yeni yılda hayatım,Allah gönlüne göre versin.ve kitabında çıksın bu yeni yılda :) işte benim mimim http://fatofotofan.blogspot.com.tr/2016/12/2017ye-dogru-mim.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay inşallah kitabım çıkar yaa amiiinn.... Yüreğine,ellerine sağlık teşekkürler :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…