Ana içeriğe atla

CANIM KARDEŞİM

canım kardeşim ile ilgili görsel sonucu
Kardeş demek can demek derlerdi de anlamazdım daha önceleri.Toydum,çocuktum bilmezdim.Allah bana iki kardeş verince anladım can demek ne demek.
Asyam al yazmalım,dünyaya geldiğinde 13 yaşındaydım bazen bir anne bazen bir abla oldum ona.Şimdi o büyüdü roller değişti.Bazen anne bazen abla oldu bana.
Dünüm,bugünüm,yarınım,çocukluğum,herşeyim...
Ekmeğimi,derdimi,hüznümü,mutluluğumu,heyecanımı bölüştüğüm,diğer yarım o benim.
Büyüdükçe bana benzemesi de cabası kurban olduğum.
Allah ayırmasın bizi birbirimizden.İyi ki doğmuş iyi ki var benim kuzum.Kız kardeş,kız kardeşe her zaman lazımmış hayat bunu da öğretti bana.Ben her zaman onun yanında olacağım Allah ömür verdikçe.O benim kıymetlim hiçbir kimsenin üzmesine müsaade etmem. Rabbim güzel yazılar yazsın sana Asyam❤ 
Ömrün boyunca bütün güzellikler seninle olsun.
Ömrün uzun ve bereketli olsun.Can dediğim,can bildiğim,kardeşim iyi ki doğdun...
09.09.2016

Yorumlar

 1. O güzel kardeşinin doğum günü kütlü olsun Rabbım sağlıklı huzurlu daha nice güzel ömürler geçirmesi dileğiyle inşallah Rabbım hiç bir zaman ayırmasın sizleri inşallah ....mutluluğunuz daim olsun inşallah ...

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir sevgi Rabbim dai etsin inşallah.. Birlikte nice sağlıklı musmutlu ömür geçirin , kardeşinin doğum günü kutlu her şey dilediği gibi olsun inşallah..

  YanıtlaSil
 3. Küçük kardeşimle de yaş farkımız 14 bazen gerçekten annesi gibi oluyorum

  YanıtlaSil
 4. Birlikte daha nice güzel yaşlarınız olur umarım :) Bir kız kardeşim ya da ablam olmasını çok isterdim. Çok şanslısınız 🙈 Sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. Güzel yürekli insanlar; Güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.Sevgiyle kalın ❤

  YanıtlaSil
 6. Allah ayırmasın, mutluluğunuz daim olsun. Paylaştığınız filmi ve müziğini de çok severim, böyle hayli duygusal hale getirdi yazıyı. :) Kardeşiniz de siz de şanslısınız. :)

  YanıtlaSil
 7. Ne güzel paylaşmışsınız...
  Ben blogger keşif etkinliğinden geliyorum, bloğunuzu takibe aldım^^
  Siz de takip ederseniz çok sevinirim:

  vintagenmakeup.blogspot.com

  Sevgiler :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

NAZIM HİKMET/ Tahir ile Zühre Meselesi

Çok sevdiğim şairlerden birisi olan Nazım Hikmet RAN'ın çok sevilen şiirlerinden birisidir Tahir ile Zühre meselesi. Elbette herkes gibi bende severim buna binayen şiiri hem seslendirdim hem de sizlerle paylaşmak istedim... Şiire sevdalı olanlara selam olsun efendim... Eksiğiyle, gediğiyle affola...
Tahir olmak ta ayıp değil  Zühre olmakta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil  Bütün iş Tahir ile Zühre olabilmekte yani yürekte....  Mesela bir barikatta döğüşerek  Mesela Kuzey Kutbu'nu keşfe giderken  Mesela denerken damarlarında bir serumu ölmek ayıp olur mu?  Tahir olmak ta ayıp değil Zühre olmak ta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil..  Seversin dünyayı doludizgin ama o bunun farkında değildir  ayrılmak istersen dünyadan ama o senden ayrılacak  yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?  Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık Yahut hiç sevmeseydi Tahir ne kaybederdi Tahir'liğinden  Tahir olmak ta ayıp değil  Zühre olmak ta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ay…