Ana içeriğe atla

MISIR ve NİL'in AŞKI

Ben Mısırsam sen Nilsin

 Ey hatt-ı vahdet üzere olan yar! 

Söyle uğruna kaç savaşlar 

Daha vermeliyim?

kaç sevgili boğulmalı suyunda? 

Bütün güzelliklerinle 

dökül yüreğime, 

Kurak topraklarıma 

Derman ol...

Can suyum,aşkım,

her şeyim,hiçliğim...

                                                '

Yorumlar

 1. Duygular dile gelmiş kelimelere dökülmüş tek tek ask sarmış bedeni artik çok gec ya yaşanmalı aci yada gerçek ya kaçmalı ürkek ürkek ama hayattaki tek gerçek ask ask ask

  YanıtlaSil
 2. ikisini ayrı düşünmek imkansız elbet, çok severim eski mısır uygarlığını, okuduğum kitaplarda da ikisinin birbirinden beslendiği yazardı hep. çok hoş olmuş, kaleminize, sağlık. ilhamınız bol olsun =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende ikisinin birbirinden beslenmesinden dolayı ilham alarak yazdım bu şiiri :) Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim ❤

   Sil
 3. Merhaba... Blogunuzu beğendim ve takip ediyorum. Blogunuzu biraz daha sadeleştirseniz ve yazıları biraz hada çoğaltsanız olur mu? Eğer bloğunuzda kullanmak isterseniz http://bloggereklentileri.blogspot.com.tr/2016/06/blogger-ucretsiz-manuel-sablon-tema.html urlden muhteşem blog temasına ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 4. blogunuz çok yavaş bu yüzden size önermiş olduğum tema hem seo açısından hemde blogunuzun hızlı açılmasıda fayda sağlayacaktır. Blogger Eklentileri saygılarımızla

  YanıtlaSil
 5. blogunuz çok yavaş bu yüzden size önermiş olduğum tema hem seo açısından hemde blogunuzun hızlı açılmasıda fayda sağlayacaktır. Blogger Eklentileri saygılarımızla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Dikkate alacağım bu söylediklerinizi...Hoşgeldiniz diyor,basarilar diliyorum...

   Sil
 6. Mısır görmeyi çok istediğim yerlerdendi. Orayı da mahvettiler, korkuyor insan şimdi.
  Harika yazmışsınız, kısa ve anlamlı. Emeğinize sağlık.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birer birer yok etmeye çalışıyorlar Dünyanın bütün güzelliklerini...Değerli yorumunuz için çok tesekkür ederim.Sevgiyle kalınız :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…