Ana içeriğe atla

Boşver

Yorumlar

 1. Yanıtlar
  1. Evet B.K. ben oluyorum :D cok tesekkur ederim ilginiz icin

   Sil
  2. Blogun ismi Berika'nın Günlüğü ise B.K'nin Blog sahibi olması gerekmez mi?

   Sil
  3. Evet blog sahibesi oluyor.Yani benim ismim ve soyismimin bas harfleri :)

   Sil
 2. Ne güzel demişsin.. En iyisi boşvermek bence.. Dağınık kalsın hepsi.

  YanıtlaSil
 3. Şu sıralar çok boş veren birisi olarak kaleminize sağlık :)

  YanıtlaSil
 4. Harikasın. Boşver kelimesi sihirli bi kelime

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel bir paylaşım olmuş :)

  YanıtlaSil
 6. Çok doğru bir tespit , çok güzel bir paylaşım...Yüreğine sağlık canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehtap ablacigim ilgin icin cok tesekkur ederim.Allah'a emanet ol :)

   Sil
 7. Gerçekten oldukça hisli satırlar. Kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
 8. Merhabalar.
  Blog sayfamı ziyaret ederek, hem izleyiciler eklentisine profilinizi bırakmışsınız, hem de Yunus ile ilgili bir yazıma yorumda bulunmuşsunuz. Çok teşekkür ederim. Profiliniz bilgilerinizde "Bağlantılarım" başlığı altındaki blog sayfanızın URL adresini içeren link bağlantınızı tamamladığınızı gördüm. Sizi bu konuda tebrik ederim. Bir çok blogger, profil bilgilerini oluştururken buna dikkat etmediklerinden dolayı, iade-i ziyaret için sayfasına gelmek isteyen bloggerler "Bağlantılarım" linki olmaması nedeniyle ilgili bloggerin sayfasına ulaşamıyorlar. Bu hususta bloggerlerin dikkatini çekmek için blog sayfamda çokca blog da paylaşmıştım.

  İnsanlar artık paylaşmaktan korkuyorlar. Paylaşmaktan korktukları için de sıkıntısı olan insanlar sıkıntıları ile baş başa ve yalnız kalmaya mahkum oluyorlar. Oysa iyi gününde yanında olduğumuz dostlarımızın kötü günlerinde de yanında olmak zorundayız. Bu bir insanlık borcudur. Bugün ben tasadayımdır, ama yarın da sen tasada olacaksın. Bugün tasada olan birinin tasasını paylaşırsan, yarın da sen tasalandığın da yanında tasanı paylaşacak birini bulacaksın.
  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim Recep Bey.Yazdiklariniza katilmamak elde degil.Allah'a emanetsiniz.Saygilar...

   Sil
 9. Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ilginiz için Semih Bey

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim ilginiz için Semih Bey

   Sil
 10. Merhaba,
  Bir işte samimi olduktan sonra her şey er ya da geç yoluna girer.Bu ilerdeki başarılarının habercisi niteliğinde olur.Umutsuzluğa kapılmadan işleri akışına bırakmak bazen iyi olsa da bunun ayarını iyi yapmamız lazım.En iyisi samimi ve güleryüzlü davranışlara devam edin ve gerisi gelsin.. Bir dost :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ey dost! Yorumun için çok teşekkür ederim.İnsaAllah her sey guzel olacak.İnaniyoruz,umudumuz ve inancimiz var cok sukur :)

   Sil
 11. Iç sesini dinlemek en iyisi. En güvendiğin insan sana dünyayı dar ediyor :( Boşvereceksin o zaman hayat daha anlamlı..Sevgilerle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen boşvermek gerekiyor zira isin icinden çıkamadığın durumlar oluyor.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…