Ana içeriğe atla

Sizde bir güzellik yapmak ister misiniz?

Sizlere güzel bir projeden bahsetmek istiyorum arkadaşlar.Yazar arkadaşımız Nesimi Halis güzel bir kitap çıkartmış bu kitabın güzelliğinin sebebi,gelirinin engelli kardeşlerimize bağışlanıyor olması.Bende sipariş verdim bir kaç gün içinde elimde olacak inşallah.Fiyatı çok cüz'i bir miktar.Eğer sizde bu kitaptan almak isterseniz,güzel bir şeye vesile olmak isterseniz internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.Sizin için İdefixin linkini bırakayım buraya.Tıklayıverin kolayca elinizde olsun :)

SEVGİLER...


Yorumlar

 1. Berika Hanım böyle faydalı bir sosyal sorumluluk projesi konusundaki hassasiyetiniz dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

  Sevgi, Saygı ve Hürmetlerimle

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar,

  Böyle güzel bir eylem için aracı olup bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ederim. Sayenizde birilerine yardımımız dokunuyor olacak.

  YanıtlaSil
 3. Güzelliklere vesile olacak sosyal projeler ve bunları gerçekleştiren güzel kalpli insanlar iyki varsınız bende sipariş verdim berika :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim,duyarlılığın için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 4. Çok iyi düşünülmüş.. Kutluyorum gerçekten... Duyarlı olmak ne güzel....

  YanıtlaSil
 5. Gerçekten uygun fiyatlı bir kitapi,sosyal yardım amaçlı olması da ayrı güzel hemen sipariş veriyorum.

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel, ne.mutlu.böyle işler yapanlara ve senin gibi destekleyenlere en.kısa zamanda bende inceleyecegim, engelliler ayrı bir ilgi alanımda.

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel, ne.mutlu.böyle işler yapanlara ve senin gibi destekleyenlere en.kısa zamanda bende inceleyecegim, engelliler ayrı bir ilgi alanımda.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

NAZIM HİKMET/ Tahir ile Zühre Meselesi

Çok sevdiğim şairlerden birisi olan Nazım Hikmet RAN'ın çok sevilen şiirlerinden birisidir Tahir ile Zühre meselesi. Elbette herkes gibi bende severim buna binayen şiiri hem seslendirdim hem de sizlerle paylaşmak istedim... Şiire sevdalı olanlara selam olsun efendim... Eksiğiyle, gediğiyle affola...
Tahir olmak ta ayıp değil  Zühre olmakta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil  Bütün iş Tahir ile Zühre olabilmekte yani yürekte....  Mesela bir barikatta döğüşerek  Mesela Kuzey Kutbu'nu keşfe giderken  Mesela denerken damarlarında bir serumu ölmek ayıp olur mu?  Tahir olmak ta ayıp değil Zühre olmak ta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil..  Seversin dünyayı doludizgin ama o bunun farkında değildir  ayrılmak istersen dünyadan ama o senden ayrılacak  yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?  Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık Yahut hiç sevmeseydi Tahir ne kaybederdi Tahir'liğinden  Tahir olmak ta ayıp değil  Zühre olmak ta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ay…