Ana içeriğe atla

Ve yine bir mim :)

Sevgili Tigris Driver beni mimlemiş ve hatırına geldiğim için çok mutlu olaraktan bende sorulara yanıt vereyim bakalım :)

1)Blogger denilince aklınıza gelen 3 şey nedir?
Samimiyet,ahde vefa,güzel yürekler

2)Kişisel blogları mı yoksa gezi,güzellik ve moda bloglarını mı tercih ediyorsunuz?
Her türlü blogu takip etmeye çalışıyorum elimden geldiğince çünkü herkesten öğreneceğim bir şeyler olduğuna inanıyorum ama özellikle tercihim benim ki gibi kişisel bloglar :)

3)Blogger olmanızda etkili olan en önemli 3 şey nedir?
Etkili olan çokta önemli bir şey yok aslında sadece naçizane yazdıklarımı paylaşmak için,kendimi daha iyi ve özgürce ifade edebileceğime inandığım için buradayım :)

4)Örnek aldığınız  bloggerlar var mı?
Her blogger'ın hoşuma giden yönünü örnek almaya çalışırım ama özgünlükten de ödün vermemeye gayret gösteririm.

5)Şu an ki mesleğin nedir veya hangi mesleği seçeceksin?
Çok yakında sizinde dualarınızla öğretmen olacağım inşallah...

6)En sevdiğin blogger arkadaşlarını yazmanı istiyorum desem?
Güzel soru bir çok kişi var vallahi :) yazayım madem ;)
Ece Evren,Mehtap Kütük,Yeşim Çayıroğlu,Duycan Uzun,Doktor Hayat,İğne Kutusu,Fatofotofan(Fatoş Avunduk),Gülin Dünyası,Söz Sanatı,Dilek Dilek,Renkli Pasta Sepeti,Dilek Eren,Tigris Driver...
Yaaa bu liste uzar gider ben herkesi seviyorum gerçekteennn iyi ki varsınız iyi ki tanıdım sizi bütün blogger arkadaşlarım.

Cümle Bloggerları mimliyorum arkadaş haberiniz ola! :))

Keyifle yanıtladım,kim hazırladı bilmiyorum ama teşekkürler emeği için...

Yorumlar

 1. Çok güzel bir mim olmuş, inşallah istediğiniz mesleğe kavuşursunuz

  YanıtlaSil
 2. BERİKA KIZIMIZIN TERTEMİZ YÜREĞİNDEN ÇIKAN; EN GÜZEL, EN İÇTEN CEVAPLAR VE BU CEVAPLARIN İÇİNDE YER ALMAK ŞEREFİNE ERİŞMİŞ NAÇİZANE DUYCAN UZUN AĞABEYİ..!
  TEVECCÜHÜNE TEŞEKKÜR EDİYOR; BÜTÜN GÜZELLİKLERİ,BÜTÜN ARZULARINI ,SENİN İSTEDİKLERİNİ DEĞİL; SENİN İÇİN HAYIRLI OLANLARI SANA NASİP ETMESİNİ ALLAH(C.C)' DAN NİYAZ EDİYORUM..!
  SEVGİ İLE KALIN..!D.U

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun ağabey.Rabbim herkesin hakkında hayırlı olanı versin.Yorumunuz için çok teşekkür ederim

   Sil
 3. Sevdiğin bloglar arasında olmaktan mutluluk duydum. Çok teşekkür ederim. Hayırlısı ile inşallah öğretmen olmana çok sevinirim. Benim de çok olmak istediğim ama olamadığım çok kutsal bir meslektir öğretmenlik....
  Sevgili Tigris beni de mimine eklemiş.. Kısa bir süre önce ben de bu mimi yanıtladım. İkinize de çok teşekkür ederim..Sevgiler..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ediyorum.Mutlu olmanıza sevindim :) Allah'a emanet olun ablacığım Sevgiyle kalın...

   Sil
 4. Yüreğinize sağlık...meslektaş olacağız bu arada :)

  YanıtlaSil
 5. Kalp kalbe karşıdır, çok teşekkür ederim. Bu listede olmaktan gurur duydum. Ah Berika ya, keşke herkes böyle iyi niyetli, içten, gerçek olsa. Anlaşmayacak, sevmeyecek ne var birbirini? Ama hayatın her alanında olduğu gibi burada da ne yazık ki şahsi çıkarlarını ön plana alan ve gerisini koyveren insanlar mevcut. Mümkün olduğunca az karşılaşmak isterim öyleleriyle. Blog yazmaktan soğumak istemem... Çok teşekkür ederim güzel yüreğine beni de dahil ettiğin için. En samimi sevgilerimle ve iyi dileklerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yürekli arkadaşım Allahin herseyi o guzel gonlune gore versin❤ Sen hic soğuma blog yazmaktan arada bir de olsa seni buralarda görmek yazilarini okumak bana iyi geliyor :) Kocaman kocaman opuyorum.Sevgiyle kal...

   Sil
 6. Berikacığım.Sizlerden bir sebeple uzak kaldığım bu günlerde,öncelikle hepinizi çok özlediğimi belirterek başlamalıyım.Beğendiğin bloggerlar arasında ismimi görmek beni çok mutlu etti ve onurlandırdı.Sana sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Başarılarının devamı dileklerimle gözlerinden öpüyorum yavrum.Ece ablan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum ablacığım.İyisinizdir inşallah.Sizi bende özlüyorum göremeyince :) Ellerinden öpüyorum saygıyla ablacım.Kendine çok iyi bak.Sevgiyle kal...

   Sil
 7. Çok güzel bir mim olmuş.Kendi ismimi görünce çok mutlu oldum.Canım benim sana çok çok teşekkür ediyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ediyorum ablacım ne demek.Her daim yerin bende ayrı.Seviyle kal...

   Sil
 8. Adımı mı gördüm ne? Berika çok mutlu ettin beni çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…