Ana içeriğe atla

Bir tatlı huzur Radyo Naif

Küçüklüğümden beri radyo dinlemeye bayılırım ben yeri gelir pop müzik çalan bir radyoyu yeri gelir Türk halk müziği,Türk sanat müziği veya yabancı şarkı çalan bir radyoyu dinlemişimdir.En çokta güzel programlar yapan özellikle şiir tadında olanları tercih ederdim.Ruhumu dinlendirmek için uyumadan önce mutlaka dinlediğim bir radyo programı olurdu...Hele bir de radyo tiyatrosu vardı bayılırdım ona hala denk geldikçe dinlerim.Son zamanlarda keşfettiğim Radyo Naif'ten bahsetmek istedim sizlere.Zira o kadar güzel programlar ve müzikler var ki bu radyoda müptelası oldum diyebilirim :) Radyo Naif'in yeri Ankara da imiş belki gidenler vardır bilirler ben hiç gitmedim ama fotoğraflarda gördüm kitap kafe tarzında çok hoş çok nezih bir yere benziyordu.Bu radyo tamamen kültür,sanat,edebiyat,film ve şarkı üzerine olduğu için ilgimi ayrı bir celbetti.Sonra derken Radyo Naif'in kurucusu yapmış oldukları şiir programında benimde şiirlerime yer vermek istediklerini söyledi çoooookkkk mutlu oldum  :) Bu akşam saat 20:00 da yayınlanacak olan ''Bir tutam şiir bir avuç müzik'' programında okunacak,dinlemek isterseniz eğer adres vereyim canlar Radyo Naif'i '' buradan '' dinleyebilirsiniz.Radyo Naif'in Google Play Store da uygulamasıda var haberiniz ola.


SEVGİYLE KALIN CANLARYorumlar

 1. Ankarada mıymış bunca yıldır Ankaradayım duymamıştım, pek güzel oldu bu bi gidip bakmak lazım :) Bugün dinleyemedim ama bir dahaki sefere bakıcam inşAllah.

  YanıtlaSil
 2. Ankarada mıymış bunca yıldır Ankaradayım duymamıştım, pek güzel oldu bu bi gidip bakmak lazım :) Bugün dinleyemedim ama bir dahaki sefere bakıcam inşAllah.

  YanıtlaSil
 3. Ankarada mıymış bunca yıldır Ankaradayım duymamıştım, pek güzel oldu bu bi gidip bakmak lazım :) Bugün dinleyemedim ama bir dahaki sefere bakıcam inşAllah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bencede gidip bi bakın derim :) Bu arada bu akşam yayın olmadı haftaya kaldı dinlersiniz inşaAllah...
   Radyo'nun adresinide vereyim ben
   Yüksel Caddesi-Limon Pazarı Üstü-Naif Kitap Evi / Kızılay
   :))

   Sil
 4. Merhaba;

  Berika Hanım Radyo tiyatrosunu dinlediğinize göre orta yaşın biraz üzerinde olmalısınız.Televizyon dünyasında büyüyenler pek bilmezler radyo'nun o büyülü dünyasını.Küçük yaşlarda tanıştım radyo ile Radyo tiyatrosu,Arkası yarın,Şimdi ki Aklım olsa programları,Her telden türküler,dede efendiden Hicaz taksimi,Ajda Pekkan dan Kimler geldi kimler geçti,Aman petrol şarkıları ve daha nice arajman şarkıları dinlerdik.Şu aralar fırsat bulduğum da dinlemeye çalışıyorum Radyoyu ,Canlı şiir dinletinizi kaçırdım galiba ,neyse artık bir daha ki sefere inşallah.Hoşçakalın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yayın olmadı haftaya kaldı nasip olursa dinlersiniz :) Ben orta yaşın altındayım ama babam sayesinde çok sevdim radyo tiyatrosunu.Benim ruh yaşım epey var sanırım :)) Yorumunuz için çok teşekkür ederim.Sevgiler...

   Sil
 5. Özür dilerim Profilinize tekrar bakınca Genç bir kardeşim olduğunuzu anladım.Oysa Orta yaş üstü sanmıştım.Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önemli değil böyle şeylere takılmam.Çok anlayışlısınız.Saygı ve sevgilerimle efendim :)

   Sil
 6. Ben de haftaya fırsat olursa dinlemeye çalışacağım, güzel bir paylaşım olmuş :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Özge Kara çok tesekkür ediyorum yorumunuz için.Cok mutlu oldum.Sevgiler :)

   Sil
 7. Radyo benim gençliğim. Ayrılamadığım... Ama şimdi uzağız tabi radyo ve en sevdiğim şey olan müzik dinlemeye bile...:( Şimdi bizim hayatımız çizgi filmlerle dolu bizim ufaklıktan dolayı..:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Radyo benim gençliğim. Ayrılamadığım... Ama şimdi uzağız tabi radyo ve en sevdiğim şey olan müzik dinlemeye bile...:( Şimdi bizim hayatımız çizgi filmlerle dolu bizim ufaklıktan dolayı..:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olurda fırsat bulursanız arada bir kaçamak yapıp kendinizi ödüllendirin derim ablacım.Sevgiyle kal öpüyorum çok :)

   Sil
 9. Gayet güzelmiş ya, 2 saattir dinliyorum. Mekanda ilgimi çekti, zaten Yüksel Caddesi'ni ayrı bi' severim, Ankara'ya yolum düştüğü zaman bi giderim :)

  YanıtlaSil
 10. Bizde sitemizde yayınlayayım berika hanım daha iyi olmazmı?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

NAZIM HİKMET/ Tahir ile Zühre Meselesi

Çok sevdiğim şairlerden birisi olan Nazım Hikmet RAN'ın çok sevilen şiirlerinden birisidir Tahir ile Zühre meselesi. Elbette herkes gibi bende severim buna binayen şiiri hem seslendirdim hem de sizlerle paylaşmak istedim... Şiire sevdalı olanlara selam olsun efendim... Eksiğiyle, gediğiyle affola...
Tahir olmak ta ayıp değil  Zühre olmakta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil  Bütün iş Tahir ile Zühre olabilmekte yani yürekte....  Mesela bir barikatta döğüşerek  Mesela Kuzey Kutbu'nu keşfe giderken  Mesela denerken damarlarında bir serumu ölmek ayıp olur mu?  Tahir olmak ta ayıp değil Zühre olmak ta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil..  Seversin dünyayı doludizgin ama o bunun farkında değildir  ayrılmak istersen dünyadan ama o senden ayrılacak  yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?  Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık Yahut hiç sevmeseydi Tahir ne kaybederdi Tahir'liğinden  Tahir olmak ta ayıp değil  Zühre olmak ta  Hatta sevda yüzünden ölmek te ay…