Ana içeriğe atla

Sevmekten Korkma

Kulağımda o sevdiğimiz müziğin nağmeleri yankılanırken,düşünüyorum derin derin,uzun uzun düşünüyorum...Nereden geldim? Nereye gidiyorum? Ben kimim? Bu taşıdığım yürek aslında bir avuç büyüklükteyken nasıl olurda boyundan büyük sevgiler taşımaya cürret eder??? Seviyorum...Evet,çok seviyorum.Sevmek ,yürekte sevgi beslemek,sevgi dolu olmak güzel şeyler vesselam...
Seni düşünüyorum...Ne kadar yürekli olduğunu? O yüreğinde boyundan büyük bir sevgi var mı? Merak ediyorum...Yazdıkça azalıyor endişelerim,korkularım,tereddütlerim.Yazdırana binler şükür,binler şükür küçücük yüreğime kocaman sevgiyi sığdırana.Sevmekten korkma! O insana güç verir doğru insanı bulduğunda...

Yorumlar

 1. Sevgi dolu olmaniz guzel ☺Uzun suredir kullanmama ragmen blogdan hem cok anlamiyorum hem de yazip cikiyorum. Sizi bu konuda sosyal goruyorum. Gelismelerden haberdar ederseniz ve gordugunuz eksikleri dile getirirseniz memnun olurum. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum yorumunuz icin.Eger olursa nacizane fikirlerimi dile getiririm size :) Sevgiler...

   Sil
 2. ilginç bir deneyim yazıyı seslendirmek... şahsen begendim.. dinlemek o duyguyu yakalamak daha mı iyi olmus ne :) ağzına sağlık diyeyim cnm..

  YanıtlaSil
 3. Ben de buna benzer çok uzun bir yazı yazıyordum. İlk defa tiyatro türünü den e yemeğim

  YanıtlaSil
 4. İnsan yüreğinin sesine kulak vermezse zihin çıkmazına düşer... Neden bu kadar sağırsın kendine. Ne başlangıcı nede sonu olmayan… Sadece adı olan natamam bir hikâye yaşadıklarımız. Yarın bir gün daha hediye edilecek farkında mısın? Aradığın soruların cevabı yüreğinın sesinde gizli…

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…