Ana içeriğe atla

Ölüm Uykusu(2)

Daha önce yazmış olduğum öykümün devamı...
Öyküyü en baştan okumak için buradan buyrun
Bundan yıllar yıllar evveldi,Osmanlının hüküm sürdüğü zamanlarda Adonis’in babası Zaven,ailesiyle birlikte Ermenistan’dan Anadolu topraklarına göç etmişti.Toros dağlarının eteklerinde bulunan,adeta cennetten bir parça olan,doğası ve havası insana huzur veren Hemite köyüne yerleştiler.O köyde bir çok Ermeni ailesi yaşamaktaydı ve Zaven daha köye gelir gelmez çoktan gönlünü bir güzele kaptırmıştı bile.Darlita henüz 19 yaşında bir Ermeni güzeliydi onunda gönlü Zaven’e düşmüştü.Yıldırım gibi bir aşk ile sevdalanmışlardı birbirlerine.Bir süre uzaktan uzağa aşk yaşadılar.Zaven,Darlita’ya mektuplar gönderiyor aynı şekilde Darlita da ona karşılık olarak mektuplar yazıyordu.Bir mektubunda Zaven,Darlita’ya artık gelip onu babasından istemeyi ve onunla evlenmek istediğini belirtti.Darlita ivedilikle bir cevap yazdı Zaven’e; ‘’Koş gel yar iste beni babamdan vaktidir şimdi sevdanın’’ Zaven çok mutlu olmuştu artık kavuşacaktı sevdiğine…Yaklaşık üç ay sonra dünya evine girmiş,birbirlerine kavuşmuşlardı.Zaman sonra Darlita ve Zaven bir bebek beklediklerinin müjdesini aldılar…Günler su gibi akıp geçmiş,tamı tamına dokuz ay on gün sonra Darlita bebeğini kucağına almıştı.İkiside çok mesud oldular bebeklerine bir isim düşünmeye başladılar.Mevsim bahardı çiçekler açmış,etraf yeşillenmişti bu sebeple bebeklerine çiçekli ve güzel baharın temsilcisi olan,Afrodit’in aşık olduğu Adonis’in ismini verdiler.Adı Adonis olsun ki gittiği her yere güzellik getirsin,yüreği ona tutulan kişinin baharı olsun diye düşündüler...

(Devam Edecek)

Yorumlar

 1. Emeğine Kalemine sağlık
  Devamını Bekliyorum.

  YanıtlaSil
 2. Ümit edelim ki mutluluğa daha yeni yelken açmışken başlarına bir fenalık gelmesin :))

  YanıtlaSil
 3. Bende devamini merakla bekliyorum yazmaya devam bakalim ne cikacak ortaya :) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Devamını okumayı bekliyorum. Kısa sürede öyküyü bitirmen dileği ile...

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel,ben de devamını mutlaka bekleyip,okuyacağım.Ruhu güzel Berika..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim efendim :) Ellerinizden öpüyorum saygıyla...

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…