Ana içeriğe atla

#MİM# Ben Küçükken^^


Ben küçükken herkes yaparmıydı bilmem ama kuzenlerimle yemekli evcilik oynamayı çok severdim :)

Ben küçükken birinci sınıfta okumayı ilk öğrenen kişiydim hiç unutmam öğretmenimiz bana bir çorap hediye etmiş ve o zamanın parasıyla 20 bin lira harçlık vermişti :)

Ben küçükken okuldan eve geldiğimde önlüğümü çıkarmadan televizyon karşısına geçmeyi ve kaşıkla çokokrem yemeyi çok severdim (çokokrem kısmı hala öyle) :)

Ben küçükken mahallade hiç kız olmadığı için erkeklere evcilik oynatırdım :) 

Ben küçükken öğretmen olmak isterdim ve olmak üzereyim şu an :)

Ben küçükken istisnasız her gün annemin gelinliğini giyermişim ve annemi artık bıktırmışım o da yırtıp atmış gelinliğini :) (o derece yani)

Ben küçükken yaz tatillerinde yayla da her sene kendi arkadaşlarımla bir tiyatro grubu organize eder tiyatrolar hazırlardım izlemeleri için mahalledeki bütün teyzeleri,amcaları davet ederdim :)

Ben küçükken hani cansız diye tabir ettiğimiz bir kişi olur ya yakar top falan oynarken hah işte ondandım çok cansızdım beni oyunlarda dışlarlardı :)

Ben küçükken isim-şehir oyununu oynamaya bayılırdım ve süreklide oynardım:)

Ben küçükken annem çalıştığı için çok acıktığımda yumurta yapardım ama yağ konulması gerektğini bilmeden yapıp yerdim :D

Ben küçükken de şiirler yazardım :)

Ben küçükken bir çoğumuz gibi tuvalete tek başıma giderken yolda hatim indiren nesildenim :)

Ben küçükken kuzenlerim hep beni kandırırlardı ve sürekli bisikletime binerlerdi ben neredeyse hiç binemiyordum.Onların cüssesi benim bisiklete göre büyük kaldığından hep bisikletin tekeri inerdi :D şimdi hatırladıkça o günleri çok gülüyoruz ama ben çok saftım,pısırığın tekiydim resmen :)

Ben küçükken aşı ve iğne yaptırmaktan çok korkardım (hala da öyle annem bana iğne yapacağı zaman cinnet geçirtiyorum kadına :D )

Ben küçükken mimi'miz burada sona erdi beni mimleyen sevgili Aley'e teşekkür ederek bende topu yanıtlamak isteyenlere atıyorum :) Bir de bi kaç isim vereyim bari ^^

@Yeşimçayıroğlu
@FatoşAvunduk
@MehtapKütük
@Birküçükmimar
@Dilekçe

Beni nasıl unutursun diyen yoruma yazsın arkadaşlar ;)
   
                                                                    SEVGİLER

Yorumlar

 1. Unutmazsam yapacağım bunu buaralar kafamın içi bir dünya da :) Teşekkür ederim ama mim için.

  YanıtlaSil
 2. Çorap veren bir öğretmenim dahi olmadı. Biraz ayrım yapan bir öğretmenim vardı. Ama yine de yeri başkadır.
  Eğlenceli bir mim olmuş. Bu arada. Ben de hazır çorba içine sonradan yağ eklenmesi gerektiğini öğrenmiştim. Ve sulu karışımın içine yarım kase margarin boca etmiştim. Maksat eve gelince mutlu olsunlardı. Ama felaketim oldu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sulu karışımın içine yarım kase margarin tarifini beğendim bende deneyeceğim :))
   Teşekkür derim yorumun için tatlım

   Sil
 3. bebeğiiiiimmmmmmmm=)))) yarın işe başlıyorum inşallah en kısa zamanda yapıcam canım benimmmmm.....

  YanıtlaSil
 4. Ben küçükken bateri çalıyorum diye annemin şişlerini yamulturdum.Birkez de sizleri üçlü prize sokup carpildiktan sonra bateri kariyerine son verdim :))

  YanıtlaSil
 5. Ben küçükken bateri çalıyorum diye annemin şişlerini yamulturdum.Birkez de sizleri üçlü prize sokup carpildiktan sonra bateri kariyerine son verdim :))

  YanıtlaSil
 6. Ben küçükken bateri çalıyorum diye annemin şişlerini yamulturdum.Birkez de sizleri üçlü prize sokup carpildiktan sonra bateri kariyerine son verdim :))

  YanıtlaSil
 7. isim şehir sen de oynarmışsın :) ne güzel ya çocuk olmak :)

  YanıtlaSil
 8. BERİKA'cığım beni düşündüğün için çok teşekkür ederim...Cevapları paylaştım...

  YanıtlaSil
 9. Canım severek cevapladım çok teşekkür ederim :) işte benim cevaplarım http://fatofotofan.blogspot.com.tr/2015/06/berikamdan-mim-ben-kucukken.html

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…