Ana içeriğe atla

Efsane Müzik Kutuları

 Bir efsaneydi o canım müzik kutuları...Efsaneydi diyorum çünkü benim için apayrı yeri vardı müzik kutusunun.O zamanlar yani küçükken yani 90'lar da ne kadarda teknoloji harikası bir şey gelirdi bana müzik kutusu.Hiç unutmam annem bir gün işten eve gelince elinde bir müzik kutusuyla gelmişti hep ilgimi çekerdi zaten,çok severdim.Onu görünce öyle mutlu olmuştum ki anlatamam.Çocuk yüreği işte...İşte bu yukardaki sevimli,minik,kalpli müzik kutusunun aynısıydı benim ki ☺
Onun o kolunu çevirip de üstündeki balerin kendi kendine dönmeye başlayınca sevinçten havalara uçardım ☺
Hey gidi günler heyyy!...
Peki ya sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama hiç müzik kutun oldu mu? Onun o muhteşem melodisi kulaklarını okşadı mı? Hangisindendi senin müzik kutun? ☺


Kendine iyi davran...Sevgiyle kal ☺Yorumlar

 1. Çok güzel bir nostalji oldu benim için. Çok severdim müzik kutularını. Bir arkadaşa hediye alınacaksa eğer en güzel tercih müzik kutularıydı. Kapağını her açtığımda duyduğum müziği, sanki ilk defa duyuyormuş gibi dinlerdim..:)

  YanıtlaSil
 2. 2 müzik kutum oldu ilkini 17 yaşımda dayım almıştı.. Çalan melodinin nasıl hayranıyım ve nasıl merak ederim kime ait olduğunu.. İkinisini de 2 yıl sonra kardeşim getirmişti onu da çok severim minik aynalı çekmeceli bir kutuydu :)

  YanıtlaSil
 3. benimde kitap tarzında varda kitabın kapağını açarsın çalar hemde ışıklı müzik kutusu gibi :) dediğin gibi müzik kutusunun apayrı .sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay onlarda çok güzeldirler yaa hatirladim onu :) Sevgiyle kal canim

   Sil
 4. Benim de müzik kutum vardı, kırıldı ama çalışmaya devam etti, hakikaten masal anlatır gibiler! bize de beklerim bi ara, sevgilerle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tesekkurler bu guzel yorumunuz icin.Hemen geliyorum efendim :)

   Sil
 5. çok güzeller eskiden vardı bizde de sonra ne oldular bilmiyorum :-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onun guzelligini yasamaya vâkıf olmakta yeter ☺Hoşgeldiniz....

   Sil
 6. Çocukken hep bu muzik kutularıyla uyuyordum.Çok güzel bir konu olmuş teşekkür ederim

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…