Ana içeriğe atla

Ah benim internasyonel ruhum

Ah benim internasyonel ruhum evet başlığım bu peki neden bu sorusuna gelirsek nereden geldiğini bilmediğim taa küçük yaşlardan beri bende var olan yabancı,Türkiyemize baska ülkelerden gelmiş,turist,öğrenci,çalışan vs gibi kişilerle konuşma merakım var.Nerede bir yabancı görsem hemen yanına ilişip "Hello,hi,سلم عليكم(selam aleyk),annyeonghaseyo,marhaban" gibi selamlar ile giriş yaparak başlıyorum konuşmaya :) Genelde zaten bizim insanımızın kanında vardır canayakınlık,pek bir misafirperverizdir.Seviyorum bu özelliğimizi :) Bugünde okulda ders çalışırken bir Türkmenistanlı kıza denk geldim boş masa arıyordu fırsat bu fırsat hemen masama davet ettim :)) Başladım muhabbete pek bi sevdik birbirimizi :) Gurbette okuyan öğrencilere yüreğim hiç dayanmıyor bende onların yaşadıklarını yaşadığım için çok iyi anlayabiliyorum gurbet demek ne demek...Velhasıl kelam sözü fazla uzatmak istemiyorum,sıkmak istemem sizleri...Yurtdışından gelmiş insanlara daha hoşgörülü yaklaşırsak ülkelerine döndüklerinde hakkımızda çok güzel şeyler anlatacaklarına emin olabilirsiniz :) Simdilik hoşçakalın dostlar.Berika'dan kucak dolusu sevgiler tüm dünyaya
With love all of the world ❤:)

Yorumlar

 1. Ben de çok severdim yabancılarla konuşmayı :D

  YanıtlaSil
 2. Masallah bende seviyorumm ama rahatsiz ederniyim durtume yenik dusuyorum bazen

  YanıtlaSil
 3. Ben hiç rahatsız olan kisilerle karşılaşmadım kibarca yaklaşıldığı müddetçe :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de beyazıt meydanında çok karşılaşırdım.Yol tarif ettiğim çok olmuştur.Türk halkının sıcaklığını hep anlatırlar...Böyle tanınmak ne güzel değil mi?

  YanıtlaSil
 5. ne kadar sıcakkanlısın tebrik ederim. gurbet zor gerçekten canım. sevgiler <3<3<3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim değerli yorumun için.Sevgiyle kal :) ❤

   Sil
 6. It’s awesome! I like this post and your style of writing, thank you for sharing!
  I’ll be happy to see you in my blog!)

  Diana Cloudlet
  http://www.dianacloudlet.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you so much dear Diana.İ am happy for ur visit to my blog :) Welcome..i will come to ur blog :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…