Ana içeriğe atla

Bekle...

Bilmediğim birine ağıt yakmaktı benimkisi.Hiç tanımadığım bir denizde kulaç atmaya çalışmak..Boğulmadan boğulmayı öğrenmek..Yalnızlığın girdabında takılı kaldım.Kurtulmam an meselesi biliyorum.Bir elin beni çekip kıyıya çıkarması an meselesi..Biliyorum ama bilmek de yetmiyor bazen.Yetmezlerin içinde kalıyorum bu sefer.Dua etmek tek tesellim şu sıralar.Olmazları olduran bir Rabbim var çünkü.Ona olan inancım olmasaydı bu çetrefil beni alır götürürdü biliyorum.Ne yapsam boş.Zamanın tek çare olduğunu söylüyorlar.Bekle geçecek diyorlar.Ben de bekliyorum.Ve Rabbim bağışlanmamı diliyorum. 

Yorumlar

 1. Bazen kendimizi yalnız hissederiz.Ama böyle zamanlarda Allah'a sığınınca,rahatlıyor insan...Allah gönlüne göre versin Berika'cığım...

  YanıtlaSil
 2. Zaman ve dua en etkili reçete bencede. Sizi izlemeye aldım. Ben de bloğuma beklerim.

  www.bakbuharika.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuzu yeni gordum ama gormedem once sizi ziyaret etmistim :)
   Bloguma hosgeldiniz sefalar getirdiniz sevgilerimi yolluyorum ❤

   Sil
 3. Gecenin en karanlık anları,şafağa en yakın olduğu zamanlardır..Rabbim umutlarımızı artırsın..

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar gerçekten çok güzel bir blog sitesi oluşturmuşsunuz ellerinize sağlık bu güzel siteden sonra ben buypasa'ya alışverişe gidiyorum.

  YanıtlaSil
 5. Allah gonlunuzdekini hakkinizda hayirli eylesin

  YanıtlaSil
 6. SABRIN SONU SELAMETTİR..ACI ÇEKMEDEN OLGUNLAŞMADAN HİÇ BİR ZAMAN HEDEFE VARILMIYOR ..ELBET KAPILAR BİR GÜN AÇILACAK ÖNEMLİ OLAN O VAKTE KADAR SABIRLA BEKLEMEK

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle zaten ayette de müjdelemiyor mu? "Allah sabredenlerle beraberdir"

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…