Ana içeriğe atla

DİKKAT!!!

Henüz blogumu açalı iki gün oldu ben iki gündür sürekli düşüncelerdeyim acaba nasıl bir görüntü sunsam acaba neler paylaşsam ve bunlar gibi bir sürü soru kafamda volta atmakta :) Şu anda blogum hiç yayılmamış olsada sesim kaç kişiye ulaşıyor acaba diye düşünmeden edemiyorum çok heyecanlanıyorum.Sizlerden ricam eğer ki blogumu takip etmek hoşunuza gidecekse birazcık reklam yapmanızdır :) Eeee malum artık facebookunuz,twitteriniz,instagramınız efendime söyleyeyim whatsappınız bir sürü sosyal mecrada hesaplarınız vardır değil mi? :)) Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar sesimin ulaştığı kişiler lütfen kendinizi belli ediniz,bir tepki veriniz sizleri tanımak isterim...

Dipnot:Bu arada paylaştığım şiirler,yazılar,denemeler bana aittir ama kesinlikle çok iyi bir yazarım veya şairim gibi bir iddiam yoktur.

En emin olana emanet olun

SEVGİLER :) 

Yorumlar

 1. Bloğunuzu beğendim,takip etmeye devam edeceğim.Başarılar dilerim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkurler efendim cok naziksiniz :-) Sizinde yolunuz açık olsun basarilariniz daim olsun.Sevgiler...

   Sil
 2. Bende yeni actim blogumu o yuzden ayni duzuncelerdeyim bende :) ama blogunu begendim takip ettim iyi ki acmissin beni buralarda surekli gorebilirsin artik :) son olarakta siirleri kendi yazman cok guzel bisey tebrik ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Coookkk tesekkur ederim bu guzel dusunceleriniz icin Aysegul Hanim...Bende size çaya gelirim arada bir :)) Her zaman beklerim bloguma ;)

   Sil
 3. bloğunuzu yeni keşfetttim ve bu konuda başarılısınız. okunmaya değer güzel şeyler yazıyorsunuz .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Zeynep Hanım.Takipte kalınız ;) Bloguma hoşgeldiniz sefalar getirdiniz :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İYİ Kİ VARSIN

''Dikkat! Bu post öneri içerir''
Eğer sevgiliniz veya eşiniz için el emeği bir sürpriz

hazırlamak istiyorsanız lütfen youtube kanalıma 

yüklediğim bu videoyu izleyin :)

İyi ki varsın dediğiniz her kim varsa ömür boyu 

yanınızda olması dileklerimle...

Tek bir cümle içinde ne çok şey barındırır. “iyi ki varsın” demek, “sayende” demektir; şükretmek, teşekkür etmektir.

bir dilektir aynı zamanda, “iyi ki varsın”. tek bir dilek: var olanın, hep olmasını istemektir. “iyi ki varsın”, “tamam” demektir.

artık aramayı bırakabileceğini bilmek, her şeyin artık yerli yerinde olduğunu anlamaktır. tamamlanmış hissedebilmektir. “güvendeyim” demektir, iyi ki varsın.

birine, tüm şeffaflığınla, bin-bir rengini gösterebilmektir.

başını yaslayacağın yeri bulmanın rahatlığıyla emin olmak; “o varsa, bana kolay kolay bir şey olmaz” demektir.

üstüne üstlük, “her şey seninle daha bi’ güzel”dir, iyi ki varsın.

o varsa, hiçbir an sıradan olamaz, bilmektir. “sana ihtiyacım var” demektir.

bağlılıktır. mecburiyet…

Bir Şair Padişah II.Murad/Muradi

Daha önceki yazılarımda hem cihan hükümdarı olup hemde şair ruhlu olan padişahlardan bahsetmiştim onlara erişmek isterseniz Fatih Sultan Mehmed Han ve Kanuni Sultan Süleyman  tıklayınız ;)

Şimdi ise 2.Murad Han, Muradi mahlası ile karşımızda.Birazcık naçizane bilgi vereyim istedim...

"Gerçi kim haddüm degüldür bûseni kılmak dilek
Ârif olan çün bilür anı ne lâzım söylemek"

Muradî

Osmanlının 6. Padişahı, şair, Muradî mahlasıyla şiirler yazmış. Doğumu Amasya 1404, Ölümü Edirne 3 Şubat 1451. Babası Çelebi Mehmed, annesi Dulkadiroğulları Beyliği'nden Suli Bey'in kizi Emine Hatun'dur. Bazı kaynaklar annesinin Amasyalı Divittar Ahmed Paşa'nın kızı Şehzade Hatun olabileceğini de belirtirler. (Ak, Coşkun, a.g.e, 49)

Mevlevî tarikatına mensup, hattat bir şair olan Sultan II. Murad, saza, söze ve eğlenceye düşkündü. Türk musikisine önemli hizmetleri olmuştur. 

Kalem ve kılıç; her ikisi de onun zamanında çok kıymetliydi. Döneminde Arapça ve Farsça'dan önemli eserler Türkçe&…

Yapayalnız öldükten sonra cesedi kadavra yapılan yazar: Ömer Seyfettin

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Ömer Seyfettin'in cenazesine kimse sahip çıkmayınca, ünlü yazar kadavra yapıldı.
Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Ömer Seyfettin, aynı zamanda edebiyatın en çok okunan yazarlarından. Yalnızca 36 sene yaşayan yazar, aynı zamanda Türk Edebiyatı'na çok sayıda eser kazandırmıştır;ancak ünlü yazarın hikayesi ne yazık ki edebiyata kazandırdığı eserler kadar parlak sonlanmamıştır. 
23 Şubat 1920'de şeker hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Hastanesi'nde 6 Mart'ta son nefesini verdi. Şeker hastalığından habersizdi Kadıköy dolaylarındaki kiralık evinde yalnız yaşayan Ömer Seyfettin'in yakalandığı şeker hastalığından ne kendisinin ne de doktorların haberi vardı. Şeker hastalığının günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o dönemde, tedavi yöntemleri de yeterince gelişmemişti. Ünlü yazar yemek yiyemiyor, günden güne zayıflıyordu; onunla yalnızca en yakın arkadaşı Ali Canip ilgileniyordu. Doktor tavsiyesiyle bol…